۰
 
کد مطلب: 92974 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷
خانه‌تکانی شهری با مشارکت مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد در مراغه اجرایی می‌شود
 
 
با حضور جمعی از مسئولان سازمان‌ها و ادارات آئین خانه‌تکانی به مناسبت نزدیک شدن به عید سعید نوروز در مراغه برگزار شد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، با حضور جمعی از مسئولان سازمان‌ها و ادارات شهرستان آئین خانه تکانی به مناسبت عید نوروز برگزار شد.

ظفرمحمدی فرماندار مراغه در حاشیه این آئین اظهار کرد: امسال با مشارکت انجمنمحیط زیست شهرداری این شهرستان آئین  خانه تکانی شهری باهدف پاک سازیمحیط شهری برگزار شد.

وی افزود: امروز با حضور کلیه مدیران ادارات و هم‌چنین اعضا انجمن حفاظت از محیط‌زیست این آئین به‌صورت باشکوه و منظم برگزار شد که امیدواریم در سال‌های آینده نیز این طرح اجرایی شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اینکه آئین خانه‌تکانی یکی از سنت‌های مردم در کشور است اظهار کرد: همزمان با نزدیک شدن به عید نوروز همه مردم آئین خانه تکانی را انجاممی‌دهند و مدیریت شهری نیز با بهره‌گیری از این آئین خانه تکانی را آغاز کرده است.

محمدی در ادامه با اشاره به نقش شهر زیبای گردشگری، تصریح کرد: هر شهری که مسافرپذیر است یکی از معیارهای انتخاب گردشگران برای مقصد مسافرت خود و اقامت در آن شهر زیبایی‌ها و تمیزی شهر است.

فرماندار مراغه با تأکید بر زیباسازی محیط شهری در این شهرستان گفت: شهرداری و مدیریت شهری برای زیباسازی شهر تلاش شبانه‌روزیداشته‌اند و قابل‌تقدیر است.

وی هم چنین از آمادگی کلیه ادارات  و سازمان های امدادی در این شهرستان در راستای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد.

محمدرضا احمدی شهردار مراغه نیز در حاشیه این آئین، از اجرای طرح‌های مختلف زیباسازی و آماده سازی مبلمان شهری جهت استقبال ازمسافران نوروزی خبر داد.

وی افزود: خانه تکانی شهری برای نخستین بار با حضور کلیه مسئولان ادارات و سازمان‌ها در این شهرستان امروز برگزار شد که تلاش می‌شود در سال‌های آینده این آئین به صورت فعال با مشارکت مردم انجام شود.

احمدی با تاکید براجرای مبلمان شهری در استقبال از مسافران اظهار کرد: اول فروردین ماه دو مراسم استقبال مسئولان از مسافران نوروزی در ورودی شهر و هم چنین دیدار از نخستین کودک متولد شده در سال ۹۷ برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مشارکت مردم نسبت به شهرتکانی در این شهرستان یکی از آئین‌های خوبی است که اگر فرهنگ‌سازی مناسبی انجام شود می‌تواند در زیباسازی شهر تاثیر خوبی داشته باشد.

شهردار مراغه هم چنین در ادامه از اجرای طرح‌های مراغه‌گردی با مشارکت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی در این شهرستان خبر داد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب