۰
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی؛

حجت‌الاسلام آل‌هاشم ارزش‌های دهه اول انقلاب را احیاء کرد/ کشور برای رهایی از مشکلات نیاز به معجزه‌ سوم دارد

کد مطلب: 92942 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
حجت‌الاسلام آل‌هاشم ارزش‌های دهه اول انقلاب را احیاء کرد/ کشور برای رهایی از مشکلات نیاز به معجزه‌ سوم دارد
 
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حجت‌الاسلام آل‌هاشم با تحرکات خود و آغاز مردمی بودن به معنای واقعی کلمه بر روی سایر ائمه جمعه تاثیر گذاشت و ارزش‌ها را احیاء کرد.

به گزارش میانا به نقل از آناج، سرلشکر محسن رضایی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام آل‌هاشم را از دوستان نزدیک خود خواند و ابراز داشت: بنده با ایشان زیاد جلسه نرفته‌ایم اما دل‌هایمان به یکدیگر نزدیک است.

وی ادامه داد: اخبار تحرکات امام جمعه تبریز را ما نیز در تهران می‌شنویم و فضای خوبی در آذربایجان‌شرقی به وجود آورده‌اند؛ حقیقتاً راهکار نجات ما از مشکلات بازگشت به اصالت انقلابی‌مان می‌باشد و چنانچه ارزش‌ها را دوباره احیاء نکنیم، انرژی عظیم ملت ایران یک‌بار دیگر به صحنه نخواهد آمد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با بودجه و ابزارهای فعلی در اختیار کارهای بزرگی نمی‌توان انجام داد، خاطرنشان ساخت: باید انرژی ملت ایران یک‌بار دیگر آزاد گردد تا شاهد شکل‌گیری معجزه سومی در ایران باشیم و تحقق این امر از راه بازگشت به ارزش‌های انقلاب امکان‌پذیر است.

وی تاکید داشت: شهید مهدی باکری بهترین نماد و الگو برای آزادسازی انرژی است.

رضایی مردمی بودن را یکی از مهم‌ترین ارزش‌های انقلاب خواند و توضیح داد: مردمی بودن به مرور زمان تغییر معنا پیدا کرده است و مردمی بودن قبل از انقلاب با حال حاضر تفاوت زیادی دارد، الان اغلب دولت‌مردان در میان مردم نمی‌روند و اگر هم می‌روند هدف گرفتن عکس و فیلم است.

وی اذعان کرد: مردمی بودن دهه اول انقلاب بدان معنا بود که کارها را به دست ملت بسپاریم، آن زمان فرمانده گردان‌ها، تیپ‌ها و لشکرها بچه‌های گمنام، ناشناخته و در عین حال مردمی بودند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام اینکه فرماندهان دوران جنگ حقوق‌بگیر نبودند، یادآور شد: بستری برای آنان فراهم شد تا از پشت میز و صندلی مدرسه به جایگاه‌های بالاتر رفتند و تجلایی و حمید باکری شدند، لذا مردمی شن تنها رفتن در میان مردم نیست.

وی افزود: متاسفانه برخی از مسئولان مردم را باور ندارند و این درحالیست که دست خدا و قدرت پرودگار در مردم است؛ در این چهل سال محتوای برخی واژه‌ها از دست رفته است و با آنکه واژه‌ها ظاهر خوبی دارند اما مفاهیم دهه‌ی اول انقلاب در آن‌ها دیده نمی‌شود.

رضایی گفت: حجت‌الاسلام آل‌هاشم مردمی بودن را به معنای واقعی کلمه آغاز کرده و روی سایر ائمه جمعه نیز اثر گذاشته است، خوب است که ایشان این مسیر را ادامه دهند و ما نیز یاری‌شان می‌کنیم.

وی در پایان صحبت‌های خود افزود: بنده از بیت امام جمعه تبریز خاطرات زیادی دارم و مرحوم آیت‌الله ملکوتی را خوب می‌شناختم؛ او واقعاً ملا و با سواد بود و چنانچه نماینده ولی فقیه در استان نمی‌شد و کار اجرایی را نمی‌پذیرفت از خیلی مراجع کنونی کشور معروف‌تر می‌گردید.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب