۰
 
کد مطلب: 92517 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۲
برخورد با مسئولان متخلف رضایت عمومی را در جامعه افزایش می‌دهد
 
 
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعید می‌دانم «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس» رأی نیاورد، گفت: ما معتقدیم که باید مسائل مالی مسئولان شفاف‌سازی شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، فردین فرمند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در میانه، با اشاره به «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان» که در مجلس شورای اسلامی مطرح‌شده است، اظهار داشت: این طرح موضوع بسیار مهمی است که از سوی برخی نمایندگان مجلس مطرح‌شده و هم‌اکنون در حال جمع‌آوری امضا برای آن هستند که به‌زودی به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم می‌شود.

 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه برخی نمایندگان مجلس هنوز این طرح را مشاهده نکرده و از وجود آن بی‌خبر هستند، افزود: اخیراً در فضای مجازی خبری منتشر شد که حاکی از این بود فقط ۴نماینده از بین ۱۹ نماینده آذربایجان شرقی آن را امضا کرده‌اند درحالی‌که برخی نمایندگان این طرح را هنوز مشاهده نکرده‌اند و بنده نیز شخصاً به تازگی این طرح را امضا کردم.

 

وی خاطرنشان کرد: باید این طرح کاملاً دقیق کارشناسی شده و سازوکارهای اساسی برای آن تدوین شود چراکه اگر این طرح با نقص به تصویب برسد نتیجه‌ لازم را نخواهد داشت لذا برای مثال، مسئولی که اختلاس کرده ولی اموال او بررسی نشود و مسئولی که با حقوق قانونی خود صاحب‌خانه یا هر چیز دیگر شده است مورد بررسی قرارگرفته و اموال او نامشروع شناخته شود آن موقع وضعیت از این بدتر می‌شود.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر با مسئولان متخلف برخورد شود رضایت عمومی در جامعه افزایش می‌یابد، ابراز کرد: مملکت باید عاری از هرگونه فساد اقتصادی شود تا مردم رنجیده‌خاطر نشوند لذا اگر این طرح کارشناسی شده تصویب نشود، کشور دچار آسیب می‌شود.

 

فرمند اذعان کرد: بعید می‌دانم طرح«اعاده اموال نامشروع» مسئولان در مجلس رأی نیاورد چراکه اگر یک طرح کاملاً کارشناسی شود مطمئناً اکثر نمایندگان با آن موافق خواهند بود لذا ما معتقدیم که باید مسائل مالی مسئولان شفاف‌سازی شود؛ امیدواریم این طرح شامل مسئولان ارشد شهرستان‌های کوچک نیز شود تا کاملاً مسئولان و مدیران علی‌الخصوص فرمانداران و شهرداران زیر نظر قانون باشند.

 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه باید در کشور با تجمل‌گرایی و اشرافیگری مسئولان برخورد شود، افزود: اشرافیگری موجب شود فرد از دایره حق خارج‌شده و نتواند درد محرومان و مستضعفین جامعه را احساس کند، اگر بخواهیم عدالت برقرار کنیم باید شیوه‌های ظالمانه که به عدالت ضربه می‌زند، خشکانده شود.

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب