۰
 
کد مطلب: 92466 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
ترک مراسم تجلیل در اعتراض به نوع پوشش بانوان توسط امام جمعه تبریز
 
 
امام جمعه تبریز در اعتراض به نوع پوشش بانوان مراسم تجلیل از فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی را در تبریز ترک کرد.

به گزارش میانا به نقل از فارس، چهارمین همایش تجلیل از فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان در حالی برگزار شد که با حاشیه‌های بسیار قابل تامل و البته تاسف‌بار روبه رو بود که لزوم نظارت و دقت مسوولان استان را می‌طلبد.

 روز گذشته چهارمین همایش تجلیل از فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان در سالن سرباز شهید با حضور مسوولان استانی و کشوری برگزار شد و به ظاهر همه چیز در شرایط مطلوب و طبق برنامه پیش می‌رفت تا اینکه با ورود به سالن و دقت روی کادر اجرایی، موضوع کمی تغییر پیدا کرد.

در حین برنامه نام حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم به عنوان سخنران دیده می‌شد و گویا قرار بود از ایشان تجلیل شود.

دو بخش تجلیل از فعالان فرهنگی و هنری با روی سن رفتن مسوولان برگزار شد که در همین حین نماینده ولی فقیه در استان وارد سالن شد و برای احترام به افراد روی سن و فعالان، در اولین صندلی نزدیک در نشستند تا منتظر اتمام بخش تجلیل شوند.

ولی آن چیزی که قابل تامل بود این بود که متولیان برنامه با توجه به حضور امام جمعه تبریز عزمی برای قطع موسیقی راک که در حال پخش بود نداشتند.

با توجه به شناختی که از نماینده ولی فقیه در استان وجود داشت و نجابت و تدین ایشان زبانزد بود به قطع و یقین معلوم بود تا چه اندازه به حجاب و عفت و ترویج سبک زندگی اسلامی اهمیت می‌دهند از این رو مشخص بود از فضایی که در آن قرار گرفته بودند راضی نبوده اما با نجابت چاره‌ای جز سربه زیری و تحمل نداشتند.

در ادامه مجری برنامه از حاج آقا دعوت کردند تا روی سن رفته و به بقیه ملحق شوند و امام جمعه محبوب و مردمی تبریز نیز با همان آرامش و بدون اینکه سرشان را بالا بگیرند، روی سن رفتند و تازه ماجرا حادتر شد چرا که سبک تجلیل از فعالان نه تنها اسلامی نبود بلکه حتی ایرانی هم نبود.

دختران حاضر در مراسم با تیپ‌های بسیار ناهنجار سینی به دست تندیس‌ها را جابه‌جا می‌کردند، به امام جمعه که خیره شدم یک لحظه چهره دگرگون ایشان نظرم را جلب کرد و کاملا مشخص بود به شدت ناراحت هستند.

با دقت در رفتار ایشان متوجه شدم که در حال تذکر به معاون اجرایی همایش هستند و اعلام نارضایتی خود نسبت به حجاب خارج از عرف برنامه‌های این چینی را گوشزد می‌کنند.

متاسفانه وقتی تذکرات امام جمعه با بی‌توجهی برگزارکنندگان برنامه مواجه شده، در نهایت و در یک لحظه حجت‌الاسلام آل‌هاشم با آرامش هر چه تمام گفتند اینجا کسی به حرف من گوش نمی‌دهد و بهتر است بروم، این شد که از سن پایین آمده و در اعتراض به نحوه پوشش ناهنجار بانوان دست‌اندرکار برنامه، همایش را ترک کردند.

تاسف‌بارتر از همه آنچه رخ داده بود این بود که ترک مجلس توسط آقای آل‌هاشم تلنگری به کادر اجرایی نبود و گمان کردند ایشان بنابه ضرورت کاری که پیش آمده برنامه را ترک کرده‌اند.

نکته قابل توجه این است که قرار بود از امام جمعه تبریز در این برنامه به دلیل اقدامات مردمی تجلیل شود اما برگزارکنندگان برنامه حتی به این نکته نیز توجه نکردند و حاضر نشدند برای حفظ حرمت ایشان کمی در نحوه پوشش بانوان تغییراتی ایجاد کنند که جای تامل دارد.

البته نکته دیگر و حاشیه‌ای دیگر نیز اختصاص ویژه برنامه‌ای در این همایش برای  تجلیل از امام جمعه تبریز بود که قرار بود برگزارکنندگان این همایش بنا به اقدامات مردمی ایشان از وی تجلیل کنند که برای این موضوع هم کافی است مسوولان برگزار کننده همایش کمی به صحبت‌های امام جمعه تبریز دقت کنند که چندین بار اکیداً گفته‌اند که این کارهای بنده یک وظیفه است و باید جا افتاده باشد چرا که انقلاب ما بر همین اساس بوده است و جای قدردانی و تجلیل یا هر کار تبلیغی نیست.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب