۰
 
کد مطلب: 92309 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
جای خالی امضای یک نماینده مجلس زیر طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان/ سکوت مدعی اصلی مبارزه با فساد در مهم ترین طرح مبارزه با فساد مجلس!
 
 
محمد حسن نژاد از جمله نمایندگان استان آذربایجان شرقی است که تا کنون طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان را امضا نکرده است!

به گزارش میانا به نقل از جلفا نیوز، مجلس دهم این روزها به دنبال تصویب طرحی است که براساس آن هیئتی مرکب از اعضای نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی نسبت به بررسی اموال مسئولان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون اقدام کرده و چنانچه اموال هر یک از آن ها، همسر و فرزندان بیش از حد متعارف باشد نسبت به ضبط و انتقال آن ها به بیت المال جهت اشتغال جوانان و فقر زدایی اقدام کند.

بی تردید می توان تصویب این طرح را از جدی ترین گام ها در مقابله با فساد فراجناحی، افزایش اعتماد عمومی و ارائه تصویری سالم از مدیران حال و گذشته دانست.

اما نکته قابل تامل این اتفاق جای خالی امضا بسیاری از نمایندگان استان آذربایجان شرقی و به ویژه محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا زیر این طرح است.

حسن نژاد نماینده ای است که در نطق جنجالی خود در تاریخ ۲۷ بهمن در مجلس شورای اسلامی کاهش اعتماد عمومی را بزرگترین تهدید کشور دانسته و راه برون رفت از این آسیب را درستکاری و شفافیت بیان کرده است.

وی همچنین در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه شهر جلفا نیز تبعیض و فساد را اصلی ترین عامل گله مندی و نارضایتی مردم نامیده و از رانت خواری آقا زادگان گلایه کرده است.

باید دید چه عاملی سبب شده تا نماینده ای که از مدعیان اصلی مبارزه با فساد بوده براساس اسناد منتشر شده نام و امضایش در زیر مهم ترین طرح مبارزه با فساد مجلس دهم درج نشود؟!

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب