۱
 
دستگیری فردی به اتهام نفوذ در دستگاه قضایی

جزئیات جدید از دستگیری کارچاق کن در دستگاه قضایی مرند

کد مطلب: 91816 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
جزئیات جدید از دستگیری کارچاق کن در دستگاه قضایی مرند
 
 
دادستان عمومی و انقلاب مرند از دستگیری شخصی به اتهام ادعای نفوذ نزد مقامات رسمی و دریافت پول از شهروندان در جلوی دادگستري و برخی مراجع انتظامی و ادارات دولتی در شهرستان مرند خبر داد.

به گزارش میانا، فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، محمدحسین علیپور اظهار داشت: فردی که خود را سیّد و از دوستان نزدیک رئیس دادگستری، دادستان و چند تن از قضات و کارمندان خوشنام دادگستری شهرستان مرند معرفی می کرد و با حضور در جلوی دادگستری و دادسرا با ادعای اعمال نفوذ و حل مشکل پرونده خارج از روند دادرسی، با شهروندانی که پرونده قضایی در دادگستری داشتند ارتباط صمیمی برقرار و با جلب اعتماد از طعمه های خود کلاه برداری می کرد توسط دادستانی با شگردهای خاص قضایی دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۵ مورد شکایت از این فرد در دادسرا اعلام وصول شده و متهم به جرم خود اعتراف کرده است اظهار داشت: افراد دیگری که فریب این شخص را خورده اند می توانند از وی شکایت کنند.

دادستان مرند با تأکید بر پیگیری پرونده از طرق قانونی و الزام به رعایت قوانین و مقرارت حاکم بر دستگاه، هرگونه راه میانبر و یافتن افراد و شیوه های نفوذ به غیر حق را تنها موجب پیچیده تر شدن مسیر دادرسی پرونده اعلام کرد و ادامه داد: توسل و تمسک به قانون بهترین و سالم ترین راه جهت کمک به افراد دارای پرونده در دستگاه قضایی است و چنانچه افرادی در چارچوب قوانین مستحق کمک و یا تخفیف باشند فقط در صورت تبعیت از قانون امکان پذیر خواهد بود.

علیپور افزود: افراد جامعه باید در صورت داشتن پرونده خود و یا نزدیکان خود در دستگاه قضایی، امور مرتبط را فقط از طرق قانونی پیگیری کنند و در صورتی که بخواهند اطلاعات بیشتری کسب نمایند از طریق واحد ارشاد و معاضدت قضایی، مشاوران حقوقی و یا وکلای رسمی شناخته شده اقدام کنند.

 
 
 
 
  1. ناشناس گفت:

    ای کاش کسی هم به فکر کار چاق کن ها و کارشناسان متقلب در شهر میانه باشه

نظر شما در مورد این مطلب