۰
 
کد مطلب: 91744 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷
میوه‌ای معجزه‌آسا در درمان سرماخوردگی/ آشنایی با روش های درمان اوتیسم / چرا کودکان دچار پرفشاری خون می‌شوند؟/ وسیله‌ای چند کاره در منزل که کمتر مورد توجه است
 
 
برچسپ یا جای مداد شمعی روی دیوار را می‌توانید به کمک سشوار از بین ببرید؛ تنها کافی است این وسیله را به آن‌ها نزدیک کنید.

به گزارش میانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، حوزه کلینیک در نظر دارد تازه‌ترین دانستنی‌های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد.

ارتباط بی تحرکی با افزایش فشار خون

فشار خون بالا یکی از مشکلاتی است که اغلب از سنین میانسالی بروز پیدا می‌کنداما با این حال گاهی اوقات در کودکان هم فشار خون بالا دیده می‌شود.
متاسفانه طی سالیان اخیر موارد ابتلا به پرفشاری خون در کودکان رو به افزایش بوده است که از مهم‌ترین عوامل ابتلا به این بیماری در کودکان داشتن رژیم غذایی نامناسب، چاقی، بی تحرکی، ورزش نکردن و دیابت است؛ همچنین سابقه خانوادگی در فشارخون هم می‌تواند خطر ابتلا به این بیماری را در کودکان افزایش دهد.

یک وسیله چند کاره/ خواص فوق العده میوه به/ روش های درمان اوتیسم چیست/ علل ایجاد پرفشاری خون در کودکان 

روش های درمان اوتیسم را بشناسیم

اوتیسم نوعی بیماری عصبی است که موجب اختلال در رفتار و تعاملات اجتماعی فرد می‌شود.

در برخورد با اوتیسم انواع رویکرد‌ها و روش‌های مختلف درمانی مطرح می‌شود که برخی از آن‌ها با رفتار درمانی به دنبال کاهش رفتار‌های مشکل ساز و ایجاد ارتباط و مهارت‌های اجتماعی هستند؛ برخی دیگر از روش‌های درمانی با تاکید بر کاردرمانی؛ به مهارت‌های حرکتی، مشکلات حسی و حساسیت‌های غذایی رسیدگی می‌کنند.

از روش‌های مختلف درمان این بیماری می‌توان به گفتار و زبان درمانی، رفتار درمانی، بازی درمانی، کاردرمانی، فیزیوتراپی و درمان تغذیه اشاره کرد البته لازم نیست تنها از یک درمان استفاده کرد، با نظر پزشک می‌توان یک یا چند روش را به موازات یکدیگر دنبال کرد.

یک وسیله چند کاره/ خواص فوق العده میوه به/ روش های درمان اوتیسم چیست/ علل ایجاد پرفشاری خون در کودکان 

خواص میوه «به» در درمان سرماخوردگی

میوه« بـه» یکی از میوه‌های مفید خصوصا در فصل سرماست؛ زیرا در پیشگری از سرماخوردگی و کاهش عوارض این بیماری اثر زیادی دارد.

دم کرده برگ‌های میوه «به» موجب تسکین سرفه می‌شود؛ نوشیدن دم کرده تخم این میوه هم موجب بهبود گلو درد و برطرف شدن گرفتگی صدا می‌شود؛ علاوه بر این‌ها میوه «به» به دلیل طعم بسیار خوب موجب افزایش اشتها می‌شود.

«به» منبع غنی ویتامین‌های A و B است و صد گرم آن حدودا حاوی ۱۱۲ کالری انرژی است؛ این میوه موجب هضم بهتر غذا شده و در تقویت سیستم گوارش، مخاط و سرفه کاملاً موثر است.

یک وسیله چند کاره/ خواص فوق العده میوه به/ روش های درمان اوتیسم چیست/ علل ایجاد پرفشاری خون در کودکان 

کاربردهای جالب سشوار

اگر تاکنون از سشوار برای خشک کردن موهایتان استفاده می‌کردید؛ بهتر است از این وسیله در کار‌های دیگری هم  استفاده کرد.
از سشوار علاوه بر مو می‌توانید در خشک کردن لباس‌های خیس و مرطوب هم استفاده کنید؛ جای چسب، برچسپ یا جای مداد شمعی روی دیوار را می‌توانید به کمک سشوار از بین ببرید؛ تنها کافی است این وسیله را به آن‌ها نزدیک کنید تا ذوب شده و به تدریج از بین بروند.

در آشپزی هم می‌توانید از سشوار کمک بگیرید؛ برای کباب این وسیله جایگزین مناسبی برای بادبزن است؛ همچنین سشوار می‌تواند در پخت کیک هم موثر باشد؛ استفاده از درجه‌های پایین‌تر سشوار می‌تواند روند شکل دهی مواد روی کیک را سریعتر کند؛ همچنین گرمای سشوار از بالا و کناره‌ها به کیک درخشندگی ویژه‌ای خواهد داد.

یک وسیله چند کاره/ خواص فوق العده میوه به/ روش های درمان اوتیسم چیست/ علل ایجاد پرفشاری خون در کودکان 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب