۰
 
کد مطلب: 91288 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
آغاز عملیات نوسازی ۴۰۰ واحد مسکونی بافت فرسوده تبریز
 
 
استاندار آذربایجان شرقی از آغاز عملیات اجرایی نوسازی، بهسازی و جابه‌جایی ۴۰۰ واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده شهر تبریز همزمان با آغاز برنامه ملی بازآفرینی شهری "امید" خبر داد.

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در ارتباط زنده ویدیوئی با محل برگزاری مراسم “آغاز برنامه ملی بازآفرینی شهری” با حضور رئیس جمهور، گزارشی از روند نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده شهر تبریز در چهار سال گذشته ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم، ۱۱ هزار واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده برای دریافت تسهیلات نوسازی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، افزود: تاکنون قرارداد پرداخت تسهیلات برای ۷ هزار واحد منعقد شده است.

خدابخش با اشاره به اینکه در قالب طرح بازآفرینی شهری، ۱۶۰ واحد مسکونی در شهر تبریز به صاحبان آنها تحویل شده و ۶۰۰ واحد نیز در دست اجراست، گفت: امروز همزمان با آغاز برنامه ملی بازآفرینی شهری، عملیات اجرایی جابجایی و نوسازی ۶۰۰ واحد مسکونی در زمین‌های متصل به بافت فرسوده شهر تبریز شروع می‌شود.

وی افزود: این طرح در مساحت ۷ هزار مترمربع با همکاری شهرداری تبریز و اداره کل راه و شهرسازی استان اجرا خواهد شد.

 برنامه ملی بازآفرینی شهری “امید”، امروز پنجشنبه با دستور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در سراسر کشور آغاز شد.

رئیس جمهور با حضور در وزارت راه و شهرسازی و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با استان‌های منتخب آذربایجان شرقی، بوشهر، تهران، فارس، کردستان، همدان، مازندران، ‌خراسان رضوی و اصفهان، دستور آغاز اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری را صادر کرد.

با اجرای این طرح ضمن نوسازی بافت‌های فرسوده، بهسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه شهری و احیای بافت‌های تاریخی، پیش‌بینی می‌شود ۲۵۰ هزار شغل ایجاد شود.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب