۰
 
کد مطلب: 90869 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
هیلی حفظ برجام را به اقدام جامعه بین‌الملل علیه برنامه موشکی ایران مشروط کرد
 
 
نماینده آمریکا در سازمان ملل مدعی شد، اقدام جامعه بین‌الملل علیه برنامه موشکی ایران می‌تواند رئیس‌ جمهوری کشورش را متقاعد کند که همچنان در برجام باقی بماند.

به گزارش میانا، فارس به نقل از آسوشیتدپرس، «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل مدعی شد که اقدام جامعه بین‌الملل علیه برنامه موشک‌های بالستیک ایران، ممکن است «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را متقاعد کند تا همچنان در برجام باقی بماند.

 هیلی پیشنهاد داد که یک تلاش هماهنگ جامعه بین‌الملل برای تنبیه ایران به بهانه آنچه نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص موشک‌های بالستیک خواند، می‌تواند ترامپ را متقاعد کند که باقی‌ماندن در برجام ارزش دارد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل تصریح کرد که فرانسه اخیراً حمله لفظی به ایران به دلیل نقض قطعنامه‌های مربوط به موشک بالستیک را آغاز کرده است.

ترامپ به‌تازگی در اواسط ماه ژانویه، تعلیق تحریم‌های ایران را برای مدت ۱۲۰ روز تمدید کرد اما تهدید کرد که این آخرین باری است که تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید می‌کند مگر آنکه کنگره و جامعه بین‌الملل، اقداماتی را برای اصلاح برجام در پیش بگیرند.

رئیس‌جمهور آمریکا به طور مداوم از برجام انتقاد می‌کند و آن را بدترین توافقی در تاریخ خوانده است که در خصوص آن مذاکره شده است.

با این‌حال، کشورهای اروپایی با نظر ترامپ موافق نیستند و از توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین به‌علاوه آلمان) حمایت کرده‌اند.

هیلی روز دوشنبه بعد از دیدار با نمایندگان کشورهای دیگر در سازمان ملل گفت: «کار در حال پیشروی است. آنها آغاز به فهمیدن این مطلب کردند که اگر ما درباره نقض‌ها شروع به صحبت نکنیم، اگر ما با آنها مقابله کنیم، آمریکا می‌گوید که همه چیز دروغ است.»

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب