۰
 
کد مطلب: 90857 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
خطر بحران کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در سال ۹۷/ دولتمردان برای پرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی وپرداخت کارانه معوقات کادر درمان چاره اندیشی کنند
 
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی نسبت به خطر بحران کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در سال ۹۷ هشدار داد و بر لزوم چاره اندیشی دولتمردان برای پرداخت مطالبات شرکت هایی دارویی و ملزومات پزشکی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، یعقوب شیویاری، با هشدار نسبت به خطر بحران کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در سال ۹۷، اظهار داشت: بیمارستان‌ها مشکل کسری بودجه دارند و به دلیل عدم نقدینگی کافی نزدیک به دو سال به واحدهای تولید دارو بدهکار هستند از این رو مراکز تولید دارو برای تامین مواد اولیه نیز با مشکل جدی نقدینگی دارند و به طور قطع اگر وضعیت به این منوال ادامه داشته باشد کارخانه‌های داروسازی با خطر ورشکستگی و کشور با کمبود دارو و تجهیزات مواجه خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیمارستان‌ها از مهم‌ترین حلقه‌های درمانی نظام سلامت هستند، افزود: مهم‌ترین دغدغه بیمارستان‌ها عدم پرداخت کارانه معوقات کادر درمان و مطالبات شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی است.

 

 

 

 

 

 

 

وی با یادآوری اینکه انباشت مطالبات مراکز دارویی و تجهیزات پزشکی و کادر درمان نارضایتی‌ها را به دنبال داشته است، تصریح کرد: اگر هر چه سریع‌تر مطالبات و معوقات پرداخت نشود به طور حتم در سال آینده با کمبود دارو و تجهیزات مواجه خواهیم شد.

 

 

 

 

 

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت باید با اختصاص اعتبارات ویژه بدهی مراکز دارویی را پرداخت کند، گفت: برخی از شرکت‌های دارویی پرسنل زیادی دارند و اگر دولت به پرداخت معوقات این مراکز توجه نداشته باشد منجر به بیکاری تعداد کثیری از شاغلان در این حوزه می‌شود.

 

 

 

 

 

 

شیویاری افزود: اگر با بحران کمبود دارو روبه‌رو شویم دولت مجبور به واردات دارو می‌شود و این موضوع اصلا شایسته کشور نیست زیرا از یک سو بیکاری پرسنل و از سویی تهدید تولید را به دنبال دارد.

 

 

 

 

 

 

نماینده مردم میانه در مجلس دهم، با بیان اینکه بدهی بیمه‌ها چالشی بزرگ سد راه خدمات‌رسانی داروخانه‌ها به شمار می‌رود، تصریح کرد: به سبب بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها اقتصاد این مراکز دچار مشکل شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر با کمبود دارو مواجه شدیم نباید مراکز دارویی را مقصر قلمداد کرد بلکه مقصر اصلی دولتمردان هستند که برای پرداخت مطالبات آنها تاکنون چاره‌اندیشی نکرده‌اند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب