۱
 
کد مطلب: 90717 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۵
مطالبه ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی وزارت بهداشت از بیمه سلامت
 
 
عضو کمیسیون بهداشت مجلس از پرداخت نشدن مطالبات ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی وزارت بهداشت و درمان از سوی بیمه سلامت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، یعقوب شیویاری در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان میانه با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان که مشکلی سراسری می باشد افزود: تا بشریت، گسترش و افزایش جمعیت هست مشکلات بوده و هست اما باید در راستای کاهش مشکلات تلاش کرد.

 

 

 

 

وی با اشاره به طرح تحول سلامت و برخی منافع آن برای مردم گفت: علی رغم اینکه طرح تحول نظام سلامت به بحث حاکمیتی تبدیل شده و رهبر معظم انقلاب نیز بر اجرای کامل طرح تاکید دارند متاسفانه با وجود عملی نشدن برخی از مصوبات از جمله اختصاص ۱۰ درصد یارانه ها و یک درصد ارزش افزوده به این طرح شاهد ابتر ماندن برخی مسائل در حوزه بهداشت و درمان از جمله پزشک خانواده، سیستم ارجاع و مسائل بهداشتی که اولویت اول آن باید پیشگیری باشد هستیم.

 

 

 

 

 

شیویاری از پرداخت نشدن مطالبات ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی وزارت بهداشت و درمان ازسوی  بیمه سلامت خبر داده افزود: خوشبختانه ۷۰ هزار میلیارد ریال به بیمه سلامت و ۲۰ هزار میلیارد ریال به بخش خصوصی تزریق شده که امیدواریم این اتفاقات باعث کاهش برخی مشکلات در طرح تحول سلامت و برآورده شدن برخی از انتظارات بحق مردم باشد.

 

 

 

 

 

وی در ادامه بحث آلایندگی واحد احیاء فولاد میانه که موجب نارضایتی اهالی اسلام آباد شده و کمبود پزشکان متخصص را از مشکلات شهرستان عنوان نموده خواستار رفع این مشکلات شد.

 

 

 

 

 

بخشدار کندوان میانه هم با حضور در این جلسه از تامین آب شرب بهداشتی برای ۱۵ روستای بخش و هدایت آبهای سطحی ۲۵ روستا در زمینه تامین سلامت و بهداشت محیط و افراد خبر داد.

 

 

 

 

 

محمود زرین با بیان اینکه عملیات اجرایی درمانگاه ترک با اعتبار تخصیصی ۳ میلیارد ریالی در سال جاری مدت ۴ ماه است که تعطیل شده افزود: نبود پزشک از ۲۴ دی، غیر فعال بودن آزمایشگاه مرکز بخش و عدم تامین آمبولانس علی رغم گذشت یکسال از قول مساعد رییس شبکه بهداشت و درمان  از جمله مشکلاتی است که باید از سوی مدیریت شبکه بهداشت و درمان شاهد رفع آنها باشیم.

 

 

 

 

 

وی همچنین به تعیین محلی در شهر ترک برای ساماندهی پسماندهای شهری اشاره کرده گفت: دفن اصولی و ساماندهی پسماندها از بروز برخی از مشکلات بهداشتی و درمانی جلوگیری می کند.

 

 

 

 

 

 

بخشدار کاغذکنان میانه در ادامه این جلسه با تقدیر از دکتر طاهری بابت حل مشکل دندانپزشکی، یونیت دندانپزشکی و مشکل داروخانه مرکز بخش گفت: تصمیمات مراکز درمانی در روستاها بر اساس مصالح روستا و جمعیت آنها در نظر گرفته نشده است.

 

 

 

 

 

 

ابوالفضل آذری از هجوم جمعیت به مرکز بهداشتی آقکند خبر داده گفت: اکثر روستاهای دهستان قافلانکوه شرقی تحت پوشش مرکز آچاچی هستند اما اهالی روستاها به مرکز بهداشتی آقکند مراجعه کرده و می گویند اگر بنا باشد تا آچاچی برویم  به شهر میانه می رویم که در فاصله کمی از آچاچی قرار گرفته است .

 

 

 

 

 

بخشدار مرکزی میانه نیز در این جلسه خواستار مشخص شدن ساعات حضور بهورزان در مراکز درمانی شده با بیان اینکه همه ما در بهداشت محیط و فردی افراد مسئولیم  بر کلر زنی آبهای مورد استفاده در روستاها تاکید کرد.

 

 

 

 

 

 

 

بهنام آقامحمدی عدم وجود شبکه فاضلاب در آچاچی را از مشکلات خوانده گفت: شبکه فاضلاب تنها راهکار هدایت آبهای سطحی به شمار می رود که باید در این خصوص اقدام لازم را بعمل آورد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 
  1. احد علزاده گفت:

    سلام اقای شیویاری بوجه میانه با مراغه رودیدی خجالت آوره ۱۰برابر بیشتر از میانه هست اخه چی بگم از شما دو تا نماینده انشالله آخرین باروتون برا نمایندگی شما دو تا نماینده کم کاروغیره دلسوز باشه

نظر شما در مورد این مطلب