۰
 
کد مطلب: 90600 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸
درخواست‌ نمایندگان مجلس از کمیسیون تلفیق برای افزایش نیافتن قیمت بنزین
 
 
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از درخواست‌های مکرر نمایندگان مجلس به کمیسیون تلفیق برای افزایش نیافتن قیمت بنزین و حامل‌ها در سال ۹۷، خبر داد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، از درخواست‌های مکرر نمایندگان مجلس به کمیسیون تلفیق برای افزایش نیافتن قیمت بنزین و حامل‌های در سال ۹۷، خبر داد و گفت: براساس لایحه‌ای که دولت برای بودجه ۹۷ به مجلس ارائه کرده، قصد دارد قیمت بنزین ۵۰ درصد افزلایش یابد، اما کمیسیون‌های تلفیق بودجه و انرژی مجلس با آن مخالفت کردند.

وی با انتقاد از سیاست دولت مبنی بر افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی برای کسری بودجه، افزود: در صورت افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در سال ۹۷، فشار اقتصادی بر مردم بیشتر شده و معیشت‌شان نیز تنگ‌تر می‌شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت باید در سیاست‌هایش به منظور جبران هزینه‌ها تجدیدنظر کند، تصریح کرد: مجلس طبق بخشی از قانون برنامه ششم توسعه به دولت اجازه داده که قیمت بنزین و حامل‌های انرژی را افزایش دهد، اما باید پلکانی صورت گیرد تا به اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه فشار وارد نشود.

قره‌خانی در پایان خاطرنشان کرد: دولت در لایحه بودجه ۹۷ می‌خواهد قیمت بنزین و حامل‌های انرژی که می‌بایست در ۵ سال و به صورت تدریجی افزایش یابد را در مدت یک سال اجرا کند که به‌طور قطع نمایندگان مجلس آن را تصویب و تأیید نمی‌کنند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب