۰
 
کد مطلب: 90195 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
اولین دکل نیروگاه بادی آقکند شهرستان میانه نصب شد
 
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه از اتمام نصب یکی از دکل های نیروگاه بادی آقکند خبر داده، گفت: جدیت و پشتگار مهندسین و کارکنان شرکت مپنا در ساخت این نیروگاه در شهرستان میانه قابل تحسین و تقدیر است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، حمید شکری با بیان اینکه شرکت مپنا از آغاز کار تا کنون هیچگونه وقفه ای در انجام کار صورت نداده، افزود: شرایط سخت کاری و برودت هوا در منطقه نیز مانع پیشرفت کار پروژه نشده که از این بابت از زحمات آنان قدردانی می کنم و امیدوارم در ادامه نیز شاهد چنین روندی باشیم.

 

 

 

 

فرماندار میانه با اشاره به اینکه در مجموع، ۲۰ دکل در این نیروگاه نصب و راه اندازی خواهد شد گفت: با توجه به آماده بودن کلیه تجهیزات لازم در محل پروژه، پیش بینی ما این است که تا پایان شهریور سال آتی، شاهد بهره برداری و اتصال آن این نیروگاه به شبکه سراسری باشیم.

 

 

 

 

 

وی ادامه داد: میزان برق مصرفی در استان آذربایجان شرقی، بیش از ظرفیت است که خوشبختانه با اتمام کار این نیروگاه ۵۰ مگاواتی و افزوده شدن آن به مدار تولید، بیش از میزان برق مصرفی خود که حدود ۴۰ تا ۵۰ مگاوات است، تولید خواهد داشت.

 

 

 

 

 

شکری گفت: پروژه نیروگاه بادی آقکند، علاوه بر اشتغال ۱۲۰ نفر و سرمایه گذاری بالای ۳ هزار میلیارد ریالی که هم اکنون در منطقه صورت گرفته، طرح های مکمل آن از جمله خطوط انتقال برق و دیگر مراحل نیز از نظر اعتباری و ایجااد اشتغال زا زمینه مناسبی را فراهم خواهد کرد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب