۰
 
کد مطلب: 90150 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴
وجود ۵ هزار بی سواد مطلق در شهرستان میانه / لزوم کاهش آمار بی سوادی در شهرستان تاکیدکرد
 
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به وجود ۵ هزار بی سواد مطلق در شهرستان میانه بنابر آمار استخراجی شبکه بهداشت از خانه های بهداشت برکاهش آمار بی سوادی در شهرستان تاکید کرده گفت: این افراد در سنین بین ۱۰ تا ۴۹ قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، حمید شکری در جلسه سواد آموزی شهرستان با اشاره به تاریخچه سواد آموزی و سیر تکاملی کشورهای مختلف و تجارب آنها، گفت: ریشه کنی بی سوادی از خواسته های اصلی بنیانگذار کبیر انقلاب(ره)، مردم و مسئولین می باشد.

 

 

 

 

وی در ادامه با بیان اینکه بی سوادی عامل مهمی درایجاد فقر، تسلط دشمنان و استبداد داخلی به شمار می رود افزود: در راستای ریشه کنی این عوامل بود که به سوادآموزی و رشد سواد در جامعه توجه ویژه شد.

 

 

 

 

 

 

فرماندار میانه بر شناسایی عوامل بی سوادی در شهرستان اشاره کرده افزود: باید با برنامه ریزی اساسی و درست به ریشه کنی بی سوادی اقدام نمود.

 

 

 

 

 

 

شکری با بیان اینکه نباید هیچ مانعی بر سر راه سواد آموزی باشد بر لزوم آمار دقیق در بخش ها و دهستانها و شناسایی افراد بی سواد تاکید کرده افزود: باید با زمینه های فرهنگی به پیش رویم که یکی از آنها مطرح نمودن این امر در جلسات شورای فرهنگ عمومی است تا مانعی فرهنگی بر سر راه سواد آموزی نداشته باشیم.

 

 

 

 

 

 

وی با بیان اینکه بعد از ۴۰ سال انتظارات سواد آموزی در شهرستان میانه محقق نشده و ۴درصد جمعیت شهرستان بی سواد است گفت: باید با سوق دادن خیرین به سمت سواد آموزی شاهد انقلابی بزرگ در این عرصه باشیم که این امر نیازمند خروج از سیستم دولتی  بنا بر محدودیتها و بهره گیری از مشارکت مردم و خیرین می باشد.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب