۰
 
نماینده مردم میانه در گفتگو با میانا:

آغاز کار مطالعاتی معضل حاشیه نشینی و بافت فرسوده در میانه

کد مطلب: 90082 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
آغاز کار مطالعاتی معضل حاشیه نشینی و بافت فرسوده در میانه
 
 
نماینده مردم میانه با اشاره به معضل چندین ساله حاشیه نشینی و احیای بافت فرسوده در این شهر با بیان اینکه مسئولین تمایلی برای ورود به چنین طرح‌های بزرگی را ندارند، خواستار هماهنگی بیشتر بین اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداری و بویژه فرمانداری در پیشبرد پروژه های عمرانی شد.

فردین فرمند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی میانا با اشاره به مشکلات چندین و چند ساله احیای بافت های فرسوده و از میان بردن حاشیه نشینی در شهر میانه به بحث ساماندهی بافت فرسوده اطراف حرم امامزاده اسماعیل (ع) این شهر اشاره کرد و افزود: وظیفه اصلی نمایندگان نظارت بر روی عملکرد دستگاه های اجرایی می باشد اما به دلیل دسترسی مردم به نمایندگان و پیگیری مطالبات موضوع بافت فرسوده شهر میانه مورد پیگیری و اقداماتی در این خصوص انجام گرفته است.

 

 

 

نماینده مردم میانه با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهردار و همچنین فرمانداری باید در خصوص حل مسائلی همچون از میان بردن بافت های فرسوده هماهنگی بیشتری داشته باشند، اظهار داشت: در حال حاضر شهرداری میانه امکانات لازم برای اجرای چنین طرح هایی را ندارد که این مسئله باعث شده تا ستاد اجرایی فرمان امام در اجرای این طرح پیشگام شود.

 

 

 

 

وی به برگزاری جلسات متعدد با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار میانه و همچنین کارشناسان مربوطه طی ماه های گذشته به منظور شروع فاز اول و توافق حاصله در مطالعه و امکان سنجی این طرح بزرگ و حیاتی اشاره کرد و افزود: این جلسات با حضور مسئول هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) برگزار و مقرر شد تا تمامی ارگان‌ها و دستگاهی ذیربط در اجرای طرح ساماندهی بافت فرسوده اطراف امامزاده اسماعیل(ع) میانه مشارکت داشته باشند.

 

 

 

نماینده مردم میانه بر ضرورت بررسی دقیق مشکلات و آسیب شناسی معضلات مختلفی همچون اجتماعی و فرهنگی و همچنین اشتغال اهالی منطقه در اجرای طرح احیای بافت فرسوده در سطح شهر میانه اشاره کرد و افزود: بدون شک مشارکت دادن نخبگان و مهندسین بومی در اجرای این طرح در اولویت شرکت مادر تخصصی و ادارات و سازمانهای دولتی و خصوصی قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

فرمند همچنین از اخذ موافقت های لازم در خصوص شروع کارهای مطالعاتی توسط یک شرکت مادر تخصصی زیر نظر معاونت مسکن و شهرسازی پیرامون موضوع حاشیه نشینی میانه خبر داد و افزود:  این شرکت در حال حاضر در سطح کلانشهر تبریز هم فعال بود کار مطالعاتی انجام می دهد.

 

 

 

 

نماینده میانه تصریح کرد: بیش از ۵۰ سال است که پروژه احیای بافت فرسوده اطراف حرم امام زاده اسماعیل (ع) در شهر میانه بلاتکلیف مانده و مسئولین و متولیان امر از جمله شهرداری و شورای شهر در حل آن عاجز مانده اند، حال خانه هایی فرسوده که هر لحظه احتمال فروریختن آنها می رود علی رغم بخشیدن چهره زشت به شهر تبدیل به معضل لاینحل مدیریت شهری شده اند.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب