۰
 
کد مطلب: 89996 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹
مردم روستای سیل‌زده “چنار” عجب‌شیر به خانه‌های خود بازگشتند
 
 
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عجب‌شیر گفت: ۱۳ خانه خسارت‌دیده از سیل فروردین امسال در روستای چنار عجب‌شیر، بازسازی و به صاحبانشان تحویل داده‌ شده است.

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان آذربایجان شرقی، احمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تحویل واحدهای بازسازی‌ شده روستای سیل‌زده “چنار” عجب‌شیر اظهار کرد: برای ساخت این خانه‌ها در مدت ۴ ماه در مجموع ۵ میلیارد ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عجب‌شیر افزود: برای محوطه‌سازی خانه‌ها نیز ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۴ درصد تخصیص داده‌ شده و با تکمیل پرونده‌ها به خانواده‌ها پرداخت می‌شود.

به گفته وی با مکاتبات صورت گرفته با بانک‌ها تلاش می‌شود بازپرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی و محوطه‌سازی خانه‌ها در روستای چنار به‌صورت شش‌ ماهه و یا سالانه باشد.

قاسمی ادامه داد: با تخصیص ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث دیوار ساحلی بر روی رودخانه در محدوده روستا به پیمانکار واگذار شده که با مساعد شدن وضع جوی اجرای این طرح آغاز می‌شود.

سیل ۲۵ فروردین امسال موجب جان‌باختن ۲۰ نفر در روستای چنار شد، ۱۳ خانه مسکونی را به‌کلی ویران کرد و به بیش از ۵۰ واحد مسکونی روستایی خسارت زد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب