۰
 
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی:

جابجایی روستاهای ممان و قواق عمولر در شهرستان میانه

کد مطلب: 89850 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
جابجایی روستاهای ممان و قواق عمولر در شهرستان میانه
 
 
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: 8 روستا در شهرستان های این استان برای جلوگیری از آسیب در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله و رانش زمین جابجا می شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، حافظ باباپور، روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: این روستاها شامل هلان صفرعلی و قشلاق ذاخر در بخش های هوراند و مرکزی اهر، آیقرچمن سفلی در بخش مرکزی بستان آباد و ارذین در بخش منجوان خداآفرین است.

 

 

 

 

 

وی اضافه کرد: روستای خلخال در بخش مرکزی مرند و روستاهای ممان و قواق عمولر در بخش مرکزی میانه و کوسه صفر در بخش سراجوی مراغه هم جزو روستایی هستند که جابجا می شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با بیان اینکه حدود ۴۱۴ خانوار با یک هزار و ۳۱۵ جمعیت در این روستاها زندگی می کنند، یادآوری کرد: جابجایی این روستاها در کارگروه تخصصی تصویب شده بود و روز گذشته نیز در جلسه شورای برنامه ریزی استان تصویب شد.

 

 

 

 

 

باباپور، ادامه داد: روستاهای هلان صفرعلی اهر و ممان میانه به علت قرارگیری در مخزن سدهای عمارت و شهریار، روستای قواق عمولر به علت احیا در محل جدید و بقیه روستاها به علت خطر ریزش سنگ و سقوط تخته سنگ، فقدان دسترسی در فصول بارندگی، بالا بودن آب های زیرزمین و سیل گیری جابجا می شود.

 

 

 

 

 

 

 

وی گفت: جابجایی این روستاها علاوه بر جلوگیری از خسارت های مالی و جانی در مواقع بروز بلایای طبیعی موجب ارایه خدمات بهتر به ساکنان این روستاها می شود.

 

 

 

 

 

 

 

براساس نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۰ حدود ۳۰ درصد از جمعیت سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفری استان آذربایجان شرقی در روستاها زندگی می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

براساس اطلاعات استخراج شده از همین سرشماری از یک میلیون و ۲۱ هزار واحد مسکونی استان ۲۸۳ هزار واحد در نقاط روستایی است.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب