۰
 
کد مطلب: 89847 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴
به جد پیگیر رفع مشکلات پیمانکاران راه آهن اردبیل- میانه هستم
 
 
استاندار اردبیل گفت: به جد پیگیر رفع مشکلات پیمانکاران راه آهن اردبیل میانه هستم.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه راه آهن اردبیل میانه که با حضور مجری پروژه راه آهن و شرکت های مستقر در این پروژه برگزار شد، گفت: به جد پیگیر رفع مشکلات پیمانکاران هستیم و برای رفع مشکلات و نارسایی ها وقت خواهیم گذاشت.

 

 

 

 

 

 وی افزود: راه آهن اردبیل باید تا سه سال آینده به اتمام برسد.

 

 

 

 

 

 

استاندار اردبیل افزود: شرکت ها خواسته های خود را بصورت فصلی برای ۲۰ماه آینده مشخص کنند و به پیشرفت پروژه سرعت بخشند.

 

 

 

 

 

 

وی همچنین بر حل مشکلات موجود و تسریع روند پیشرفت فیزیکی پروژه راه آهن در ماه های آتی و رفع نارسایی ها تاکید کرد.

 

 

 

 

 

 

پروژه راه آهن میانه – اردبیل با ۱۷۵ کیلومتر دارای ۱۲ قطعه است و عملیات اجرایی این پروژه از حدود ۱۲ سال پیش شروع شده که تکمیل و بهره‌برداری از آن نقش بسزایی در افزایش مراودات اقتصادی استان اردبیل، اتصال استان به همسایه‌های شمالغرب کشور و بهره‌مندی سیستم حمل و نقل ریلی برای حمل مواد مورد نیاز استان خواهد داشت.

 

 

 

 

 

این مسیر ریلی از ایستگاه زاویه در شهرستان میانه آذربایجان‌شرقی شروع می‌شود و به موازات دره رودخانه قزل اوزن با طی مسیر پر پیچ و خم به شهر اردبیل خواهد رسید؛ پیشرفت فیزیکی زیرسازی این مسیر حدود ۷۰ درصد است و این پروژه در کل ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

 

 

 

 

 

 

این مسیر دارای ۸ ایستگاه، ۴ کیلومتر پل دره‌ای که از جمله سخت‌ترین مراحل اجرایی کار است، و نیازمند ۳۶ میلیون مترمکعب عملیات خاکی بوده که با تزریق اعتبارات به صورت اوراق اسناد خزانه، فعلا پیمانکاران در کارگاه‌های اجرایی مشغول کار هستند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب