۰
 
کد مطلب: 89812 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۳
ایجاد ارزش افزوده و صادرات از معدن مس سونگون مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است/ نباید کوچک ترین مورد زیست محیطی، زندگی مردم را مختل کند
 
 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: ایجاد ارزش افزوده و صادرات از معدن مس سونگون مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است و توسعه فعالیت های بخش معدن اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت نجات میدهد.

به گزارش میانا، فارس به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار مدیران بخش های مختلف مس سونگون با بیان اینکه باید از برکات این معدن مردم استان و منطقه ورزقان بیش از گذشته بهره مند شوند  اظهار داشت: مس سونگون زمانی موفق تر خواهد شد که یک واحد ذوب نیز در کنار آن فعالیت کند.

امام جمعه تبریز افزود: ایجاد ارزش افزوده و صادرات از معدن سونگون، یکی از رویکردهای مثبت این مجموعه است که باید استمرار داشته باشد، البته به شرطی که محصول نهایی تنها کنسانتره مس نباشد.

آل هاشم با ابراز خرسندی از عملکرد این مجموعه گفت: اشتغالزایی برای بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر در این مجموعه، برکاتی برای استان به همراه دارد و کمک حال اقتصاد کشور است.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: مس سونگون با فعالیت های خود، هم در حوزه اشتغال و هم در حوزه تولید، خوش درخشیده است و آمار کشفیات و صادرات این مجموعه بسیار خوشحال کننده است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: مس سونگون، فعالیت هایی را در ارتباط با کشف معادن جدید آغاز کرده و امیدواریم با کشف معادن جدید؛ به ظرفیت معدنی استان افزوده شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم با اشاره به مراجعات مردمی در خصوص اشتغال، به دفتر نماینده ولی فقیه در استان گفت: حل مشکلات بیکاری و مشکلات معیشتی مردم به همت والای مسئولان نیازمند است که اگر این مشکلات حل شود، استعداد جوانان شکوفا شده و در جهت افزایش تولید و بهره وری پیشگام خواهند شد که بواسطه آن  گرایش به خرید کالاهای خارجی نیز کاهش خواهد یافت.

امام جمعه تبریز با تبیین الزامات اقتصاد مقاومتی گفت: فرهنگ مصرف داخلی باید با افزایش تولید به شرط بهبود کیفیت همراه باشد که در این صورت می توان در راستای تحقق واقعی اقتصاد مقاومتی گام برداشت.

نماینده ولی فقیه در استان، ورود بانک ها به حوزه اقتصاد را یکی دیگر از الزامات اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: پرهیز از دولتی کردن اقتصاد، توجه به اهلیت افراد در واگذاری صنایع به بخش خصوصی، اعطای تسهیلات کم بهره به سرمایه گذاران توسط بانک ها را از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید این موضوعات را به گفتمانی عمومی تبدیل شود.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ مصرف تولید داخلی در جامعه اظهارداشت: مردمی کردن اقتصاد، کاهش وابستگی اقتصاد به نفت و جلوگیری از اسراف و جلوگیری از خرید کالاهای خارجی از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی است.

آل هاشم با تاکید بر لزوم رعایت اصول زیست محیطی توسط تمام واحدهای تولیدی- صنعتی خاطرنشان کرد: حفظ محیط زیست، اصل است و نباید کوچک ترین مورد زیست محیطی، زندگی مردم را مختل کند.

در ابتدای این دیدار آقازاده مدیرعامل مس سونگون از فعالیت مجتمع مس سونگون منطقه آذربایجان گزارشی ارائه داد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب