۰
 
مسئول هیئت رزمندگان اسلام مرند در پی تشکیل نهضت مطالبه‌گری این شهر مطرح کرد

خسارت کلان برخی پروژه‌های راکد مرند به بیت المال

کد مطلب: 88852 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
خسارت کلان برخی پروژه‌های راکد مرند به بیت المال
 
 
مسئول هیئت رزمندگان اسلام شهرستان مرند از خسارت‌های کلان به این شهر در پی قراردادهای ضعیف پرده برداشته و از عدم اقدامات مثبت شورای این شهر انتقاد کرد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، حبیب صبائی در جلسه هفتگی امشب هیئت رزمندگان اسلام مرند که با حضور جمعی از فعالین فرهنگی، مذهبی و اجتماعی شهرستان برگزار شد اظهار کرد: در گذشته در چند پروژه بزرگ شهر مرند متاسفانه قراردادهای ضعیفی مابین شهرداری و سرمایه گذاران بسته شده است که امروز نیمه کاره ماندن این طرح‌ها چیزی جز خسارت برای شهر نیست.

وی با اشاره به جریان مطالبه‌گری که اخیرا در مرند راه اندازی شده است، تصریح کرد: جمعی از فعالین فرهنگی اجتماعی مرند جلساتی با امام جمعه شهرستان، فرماندار، نماینده مردم و دادستان انقلاب اسلامی مرند داشته‌اند و مصمم به احقاق حقوق مردم مرند در این شرایط رکود پروژه‌ها و مشکلات شهر هستند.

رئیس بسیج مداحان مرند افزود: پروژه‌هایی مانند مجتمع جواهر در مرکز شهر که نه تنها در ۱۸ ماه به پایان نرسید که ۷ سال هم گذشت و آبروی مرند تاریخی و فرهنگی درست در مرکز شهر لکه دار شده است.

صبایی ادامه داد: شورای شهر در ۱۳ سال پیش با قراردادی عجیب قرارداد ساخت بازار بزرگ مرند را با سرمایه گذار امضا و متعهد به ارائه سند شده است اما بعدا به لحاظ منع قانونی قادر به دادن سند نشده و سال‌هاست خسارت کلانی به بیت المال وارد می‌شود، مجتمعی که آماده بهره برداری است بخاطر شکایت سرمایه گذار بلااستفاده مانده و در حال تخریب است.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام مرند همچنین با اشاره به گذشت ۴ ماه از عمر شورای جدید مرند گفت: شورای اسلامی مرند در چهارماه گذشته جز چند جلسه داخلی قدم مهمی برای حل مشکلات مرند برنداشته‌اند و اینطور که ظواهر نشان می‌دهد در خود توان حل مشکلات را نمی‌بینند.

وی خاطر نشان کرد: ما حرفمان این است که ملت به شما رای داده و منتخب شده‌اید که این مشکلات را حل کنید و اگر نمی‌توانید حل کنید برای چه وارد این میدان شده‌اید؟ و اگر روزی سرمایه گذاران این پروژه‌ها ثابت کنند که مسئولین شهر کوتاهی کرده‌اند چه بسا با طلب خسارتهای کلان موجب مشکلات جدید و جدی شوند.

حبیب صبایی در پایان از پروژه شکست خورده لامپ تصویری مرند سخن گفته و افزود: ۲۱ سال پیش برخی‌ها با جمع آوری پول مردم وعده توسعه شهرستان مرند را دادند اما اتفاقی نیافتد و مردم همچنان پیگیر سهام خویش هستند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب