۰
 
کد مطلب: 88503 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰
اتفاق خاصی برای دریاچه ارومیه در بودجه ۹۷ پیش‌بینی نشده است /استانی کردن برخی اعتبارات در بودجه ۹۷
 
 
عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به بودجه تخصیص یافته برای دریاچه ارومیه گفت: در مجموع در پیش‌بینی بودجه سال ۹۷ شاهد اتفاق قابل توجهی نیستیم.

به گزارش میانا به نقل از فارس، محمدحسین فرهنگی با اشاره به وضعیت بودجه سال ۹۷ و سهم استان آذربایجان‌شرقی از این بودجه اظهار داشت: بودجه‌ای که در حال حاضر تحویل مجلس داده‌اند، فقط در حوزه‌های جاری بوده است.

استانی کردن برخی اعتبارات در بودجه سال ۹۷ 

وی با بیان اینکه در این بودجه تحویل داده شده بعضی از اعتبارات را استانی کرده‌اند، افزود: استانی کردن اعتبارات قطعاً به ضرر استان‌ها خواهد بود زیرا باید تمام استان‌ها تلاش کنند تا با ایجاد منابعی حقوق و هزینه‌های جاری دستگاه‌ها و اداره‌ها را تأمین کنند که این موضوع عملاً امکان‌پذیر نخواهد بود.

بودجه عمرانی مشابه سال‌های گذشته است 

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: از بودجه عمرانی در این بودجه خبری نیست و وضعیت همانند سال‌های قبلی است.

وی بیان داشت: بودجه برای تکمیل پروژه ملی راه آهن تبریز_میانه تقریباً قابل قبول بوده و در کنار آن چندین مورد فاینانس وجود دارد که امیدمان به آنها است وگرنه با همه این شرایط فعالیت‌های عمرانی تعطیل است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد نگرانی در خصوص افزایش برخی هزینه‌ها در بودجه سال ۹۷ ابراز کرد: این وضعیت افزایش قیمت شرایط نامساعد در سطح کشور ایجاد می‌کند و ما نیز با این شرایط پیش‌بینی شده مخالف هستیم.

با قطعی یارانه‌ها مخالفیم 

وی اضافه کرد: البته با قطعی یارانه‌ها نیز مخالف هستیم که با روش‌های مختلف بررسی و پیگیری خواهد شد تا ببینیم در عمل چه خواهد شد.

در ردیف بودجه سال ۹۷ اتفاق خاصی برای دریاچه ارومیه پیش‌بینی نشده است 

فرهنگی با اشاره به بودجه تخصیص یافته برای دریاچه ارومیه تصریح کرد: اگر بارش مناسبی نباشد امیدمان به انتقال آب خواهد بود که این هم زمانبر بوده که در مجموع در پیش‌بینی بودجه سال ۹۷  شاهد اتفاق قابل توجهی نیستیم.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب