۰
 
کد مطلب: 88178 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱
ترامپ فرمان سفر به ماه را صادر کرد+ تصاویر
 
 
رئیس‌جمهور آمریکا در رقابت با چین، فرمان آغاز ماموریت ناسا برای اعزام دوباره فضانوردان آمریکایی به ماه را صادر کرد.

به گزارش میانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در رقابت با چین،‌ فرمان آغاز ماموریت ناسا برای اعزام دوباره فضانوردان آمریکایی به کره ماه را امضا کرد.

در حالی که چین برنامه‌های فضایی جاه‌طلبانه‌ای را برای فتح کره ماه در دستور کار قرار داده است، ترامپ در حین امضای این فرمان وعده داد که آمریکا با اعزام دوباره فضانوردان به ماه، همچنان در حوزه فضا پیشرو باقی خواهد ماند.

وی در این باره گفت: ما در حوزه اکتشافات فضایی، پیشرو هستیم و پیشرو باقی خواهیم ماند. ما این بار نه تنها پرچم کشورمان را در خاک ماه فرو خواهیم کرد و رد پا از خود به جا خواهیم گذاشت، بلکه در آنجا پایگاهی خواهیم ساخت تا از آنجا بتوانیم به مریخ یا حتی ماورای مریخ سفر کنیم.»

گفتنی است آمریکا برای اولین بار و آخرین بار در سال ۱۹۷۲ میلادی با انتشار تصاویری که برخی آنها را ساختگی و محصول استودیوهای تصویربرداری هالیوود می‌دانند، مدعی شد که کره ماه را فتح کرده است اما پس از آن دیگر هرگز موفق به انجام این کار نشد.

در مراسم امضای فرمان سفر دوباره فضانوردان آمریکایی به ماه، دو فضانورد آمریکایی که گفته می‌شود با فضاپیمای آپولو موفق به فرود برروی ماه شدند نیز حضور داشتند. همچنین، ناسا تکه سنگی که ادعا می‌شود سرنشینان آپولو ۱۷ در سال ۱۹۷۲ با خود از ماه به زمین آوردند را نیز بار دیگر در این مراسم به نمایش گذاشت.

ترامپ همچنین در این مراسم در اظهارنظری تامل‌برانگیز گفت: تسلط بر فضا می‌تواند کاربردهای زیادی برای ما داشته باشد که یکی از آنها کاربرد نظامی است!» با این حال، وی درباره اینکه منظور او از کاربرد نظامی چیست، توضیحی ارائه نکرد.

در پی امضای سیاست جدید فضایی آمریکا از سوی ترامپ، ناسا اعلام کرد اولین درخواست خود برای تامین مالی این ماموریت را در لایحه بودجه ۲۰۱۹ مطرح خواهد کرد.

ترامپ فرمان سفر به ماه را صادر کرد+ تصاویر

ترامپ فرمان سفر به ماه را صادر کرد+ تصاویر

ترامپ فرمان سفر به ماه را صادر کرد+ تصاویر

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب