۰
 
کد مطلب: 87567 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
ترامپ احتمالا روز چهارشنبه، قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام می‌کند
 
 
یک مقام مسئول دولت آمریکا از احتمال اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در روز چهارشنبه آینده خبر داد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام مسئول در دولت آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور احتمالا روز چهارشنبه آینده، قدس را پایتخت اسرائیل اعلام می‌کند.

این مقام بلندپایه که خواست نامش فاش نشود گفت: ترامپ روز چهارشنبه سخنرانی می‌کند و احتمالا در این سخنرانی قدس را پایتخت اسرائیل اعلام خواهد کرد.

برخی مسئولان گفتند که ترامپ با وجود اینکه در حال بررسی اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل است، اما انتظار می‌رود که انتقال سفارت آمریکا به قدس از تل‌آویو را به تعویق بیندازد.

از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از منابعی که آن‌ها را آگاه نامیده، اعلام کرد: ترامپ قصد دارد وعده خود در خصوص انتقال سفارت آمریکا به قدس را عملی کند، اما او این نکته را در نظر می‌گیرد که انتقال سفارت به قدس، تحقق صلح بین اسرائیل و فلسطینی‌ها را پیچیده می‌کند.

این در حالی است که برخی منابع در دولت آمریکا گفتند که احتمالا مایک پنس معاون ترامپ طی سفر خود به سرزمین‌های اشغالی که اواسط دسامبر صورت می‌گیرد، قدس را پایتخت اسرائیل اعلام کند.

پنس روز سه‌شنبه گذشته گفت که ترامپ در حال حاضر به چگونگی و زمان انتقال سفارت به قدس می‌اندیشد و این در حالی است که سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت: هنوز برای سخن گفتن در خصوص تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه، زود است.

ناظران معتقدند که چنین اقدامی از سوی ترامپ، تلاش‌ها برای تحقق صلح بین اسرائیل و فلسطین را که از سوی جارید کوشنر داماد و مشاور وی در حال انجام است، با شکست مواجه می‌کند.

 آمریکا در قدس اشغالی ساختمانی برای سفارت ندارد و در صورت انتقال سفارتش از تل‌آویو به این شهر، احداث ساختمان سفارت مدت زمانی طول خواهد کشید.

ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی خود در سال گذشته وعده انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی را داده بود ولی ترامپ در ژوئن گذشته این اقدام را برای اجتناب از تشدید تنش در خاورمیانه به تعویق انداخت.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب