۰
 
کد مطلب: 87543 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲
نقطه‌ضعف کشور در عدم بها دادن و به‌کارگیری جوانان در اداره امور جامعه است
 
 
حجت‌الاسلام محمدی امام‌جمعه میانه بابیان اینکه نقطه‌ضعف کشور در عدم بها دادن و به‌کارگیری جوانان در اداره امور مملکت است، بر لزوم ترغیب و تشویق جوانان به مساجد و تربیت دینی آنان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری _تحلیلی میانا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی امام‌جمعه میانه در خطبه‌های نماز جمعه امروز جمعه ۱۰ آذرماه با اشاره به‌ضرورت عدالت محوری و توجه به قشر آسیب‌پذیر جامعه از سوی مردم و مسئولین تأکید کرد.

 

 

 

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه شیوه و سبک اهل‌بیت (ع) می‌بایست در جامعه اسلامی ملاک رفتار و عمل ما قرار گیرد افزود: ملاحظه حال زحمتکشان جامعه موجب پیشرفت و تعالی جامعه است.

 

 

 

خطیب جمعه میانه بر احترام به بزرگان و پیشکسوتان جامعه تأکید کرد و اظهار داشت: توجه داشتن به خانواده‌های ایثارگران و دستگیری از دلسوزان نظام ازجمله مهم‌ترین ملاک‌های مورد تأکید دین اسلام است.

 

 

 

وی بر لزوم جذب و تربیت جوانان در مساجد تأکید کرد و افزود: تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به مسائل دینی و حضور در مساجد موجب تضمین آینده اماکن مذهبی و تقویت کمی و کیفی اهل ایمان برای انتقال مفاهیم به نسل آینده است.

 

 

 

 

حجت‌الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته وحدت و سالروز شهادت شهید مدرس را گرامیداشت داشت.

 

 

 

 

امام‌جمعه میانه قانون مداری در جامعه را تصویب و اجرای درست قوانین از سوی دولتمردان و قانون‌گذاران عنوان کرد.

 

 

 

 

حجت‌الاسلام محمدی به گردهمایی محبان اهل‌بیت در پایتخت کشورمان سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در راستای کمک‌رسانی به محرومین و مستضعفین جهان و ضرورت وحدت میان مسلمین تأکید کرد و افزود: تجربه جنگ‌افروزی‌های استکبار جهانی در منطقه و ظهور گروه‌های تروریستی و تکفیری نمونه‌ای است که می‌بایست موردتوجه ملت مسلمان جهان به‌منظور اتحاد هرچه بیشتر میان خود موردتوجه قرار گیرد.

 

 

 

 

محمدی بر تکیه‌بر توانایی و پتانسیل جوانان در اجرای طرح‌های مختلف در جامعه تأکید کرد و افزود: مسئولین می‌بایست بر به‌کارگیری جوانان در اداره امور شهرستان توجه جدی و عملی داشته باشند.

 

 

 

 

امام جمعه میانه بابیان اینکه ۸ سال دفاع مقدس با تکیه‌بر نیروی جوان جامعه مدیریت و درنهایت پیروزی رساندیم خاطرنشان کرد: بکار گیری نیروی جوان، متعد و انقلابی در اداره امور جامعه گره‌گشای بخش اعظمی از مسائل و مشکلات جامعه است.

 

 

 

 

وی به گزارش ۱۰۰ روزه رئیس‌جمهور کشورمان اشاره کرد و افزود: متأسفانه بسیاری از مشکلات ازجمله رکود و بیکاری همچنان در جامعه ما پابرجاست و حل این مشکلات صرفاً با تکیه‌بر گزارشات از میان خواهد رفت.

 

 

 

 

محمدی برای اتحاد گروه‌ها و احزاب مختلف نظام جمهوری اسلامی در راستای پیشرفت و توسعه جامعه و از میان بردن فقر و بیکاری تأکید کرد.

 

 

 

 

 امام‌جمعه میانه بر لزوم تلاش‌های مضاعف نمایندگان مجلس با نظرات کارشناسی و تصویب قوانین کاربردی تأکید کرد و گوش فرا دادن به مشکلات و مسائل اقشار مختلف جامعه و مشورت گرفتن در اجرای قوانین می‌تواند بخشی از این مشکلات کشور را از میان بردارد.

 

 

 

 

 

وی با گرامیداشت سالروز ۱۶ آذر به‌عنوان روز دانشجو، بر لزوم بصیرت افزایی و دانش‌افزایی دانشجویان انقلابی و اسلامی کردن علوم در جامعه تأکید کرد.

 

 

 

 

 

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: حرکت و راهبرد جدید استکبار جهانی به‌ویژه در صدر آن آمریکا گسترش گروه‌های تکفیری و صهیونیستی ازجمله داعش در قاره‌های دیگر ازجمله آفریقا است که این موضوع بر لزوم بیداری اسلامی و نشر و گسترش فرهنگ انقلاب در سایر نقاط جهان می افزاید.

 

 

 

 

 

خبرنگار: امید کوهی

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب