۰
 
کد مطلب: 87261 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه 5 آذر 1396 ساعت 10:23
بسیج عملیات آفندی و پدافندی زیادی را در صحنه سایبری مدیریت کرده است
 
 
فرمانده سپاه استان آذربایجان شرقی گفت: بسیج عملیات آفندی و پدافندی زیادی را در صحنه سایبری مدیریت کرده است که نقش بالایی در خنثی‌سازی توطئه‌ها دارد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، سردار غلام عسکر کریمیان شامگاه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که در دانشگاه تبریز برگزار شد با اشاره به نتایج تحقیقات برخی از اندیشکده‌های آمریکایی در مورد بسیج اظهار کرد: در این تحقیقات که در چندین محور منتشر شده است بسیج را در ایران جایگزین ناپذیر دانسته و به عنوان ستون اصلی امنیت داخلی معرفی کرده است.

وی با اشاره به اینکه در محاسبات راهبردی اساسی‌ترین مؤلفه‌های قدرت حضور مردم در صحنه است افزود: بسیج حافظ فرهنگ اسلامی و اصلی‌ترین میدان‌دار مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن در عرصه نبرد نرم است.

فرمانده سپاه عاشورا نتایج گزارشات منتشر شده در این اندیشکده را ادامه داد و گفت: سپاه به عنوان حافظ منافع و دستاوردهای ایران و انقلاب از بسیج به عنوان قدرت و بازوی اصلی خود یاد می‌کند که در واقع بسیج خونی در رگ‌های سپاه است.

وی با بیان اینکه بسیج با عناوین جهاد علمی، اقتصادی، اجتماعی و سازندگی و غیره موتور محرک سپاه است ابراز داشت: بسیج رکن حیاتی راهبرد دفاعی ایران است که بر مبنای دکترین نبرد نامتقارن بوده که اولویت اول آن دفاع خودجوش و موزاییکی است.

کریمیان با بیان اینکه برخی بسیج را شبه نظامی معرفی می‌کنند و حضور بسیج را در زمان کنونی ضروری نمی‌دانند ابراز داشت: صلح، رفاه و پیشرفت مأموریت بسیج است که محرومیت‌زدایی مقابله با آسیب‌های اجتماعی و جنگ نرم و عرصه‌های جهادی از دیگر برنامه‌های راهبردی بسیج است.

وی با اشاره به همین گزارش اندیشکده‌های آمریکایی با بیان اینکه دشمن معتقد است که بسیج مستحکم‌ترین صحنه سایبری ایران است ادامه داد: بسیج عملیات آفندی و پدافندی زیادی را در صحنه سایبری مدیریت کرده است که نقش بالایی در خنثی‌سازی توطئه‌ها دارد.

کریمیان با تاکید بر اینکه بسیج مهره تأثیرگذار برای دفاع از آرمان‌های انقلاب است تصریح کرد: این اندیشکده‌ها توصیه کرده‌اند که اگر بخواهید ایران و نظام را تضعیف کنید، بسیج و فرهنگ بسیجی را در جامعه ایرانی تضعیف کنید.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب