۰
 
کد مطلب: 87162 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۲
بانکها به طور قانونی نباید صرفا بر روی ضامن کارمند در ارائه تسهیلات پافشاری کنند
 
 
عاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به مشکل ضمانت بانکی در شهرستان که برای ارائه تسهیلات، ضامن کارمند می خواهند تاکید کرد: بانکها به طور قانونی نباید صرفا بر روی ضمانت کارمندی پافشاری کنند بلکه می توانند از انواع ضمانتهایی که وجود دارد زمینه ارائه تسهیلات به مردم و سرمایه گذاران را فراهم نمایند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، شکری در جلسه کار گروه اشتغال شهرستان میانه افزود: نظارت و پیگیری در خصوص تمامی تسهیلات ارائه شده برای هزینه در راستای اشتغالزایی ضروری بوده و نباید تسهیلات ارائه شده با هدف اشتغال صرف امور دیگر شود.

وی ارائه تسهیلات را سبب افزایش اعتبارات آتی برای بانکها خوانده گفت: عدم پرداخت تسهیلات و یا کاهش آن سبب کاسته شدن اعتبارات خواهد بود که به ضرر شهرستان است.

شکری همچنین در ادامه بر لزوم ارائه راهکارهای فنی، کارهای تبلیغی و اطلاع رسانی مناسب در جهت ترغیب کارفرمایان برای بهره مندی از طرح کارورزی شده افزود:  باید اکیپی متشکل از کارگروه اشتغال و صنعت، معدن و تجارت با مراجعه به تولیدی ها، نیروهای کارورز را به کارفرمایان معرفی کرده و در توجیه مزایای این طرح به آنان بکوشند.

فرماندار ویژه میانه  با اشاره به طرح پشتیبان افزود: ادارات و کاریابی های شهرستان باید در زمینه طرح های پشتیبان تجدید نظر کنند.

شکری در پایان از اجرای طرح های بزرگ سرمایه گذاری در شهرستان از جمله گاوداری ۶ هزار راسی و نیروگاه بادی آخوند که در حال حاضر و در مرحله اجرا برای ۱۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده خبر داده گفت: با اجرای این طرح ها شاهد رونق تولید و اشتغالزایی و توسعه پایدار در منطقه خواهیم بود.

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب