۰
 
کد مطلب: 86671 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۷
بسیج یک نام نیست بلکه یک فرهنگ است/ محرومیت زدایی اوج و تجلی فرهنگ بسیج است
 
 
بخشدار مرکزی شهرستان ویژه میانه گفت: بسیج یک نام نیست بلکه یک فرهنگ، برای آینده فرهنگی که شامل بسیجی ۱۳ ساله تا امام ۸۰ ساله می شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، بهنام آقامحمدی در جلسه ستاد شهرستانی گرامیداشت هفته بسیج، با گرامیداشت پیشاپیش این هفته گفت: بسیج مردمی در راستای عمل به دستور امام خمینی در ایجاد  ارتش ۲۰ میلیونی تشکیل شد.
بخشدار مرکزی افزود: بسیج یک نام نیست بلکه یک فرهنگ است برای آینده فرهنگی که شامل بسیجی ۱۳ ساله تا امام ۸۰ ساله می شود.

 

 

وی با بیان اینکه داشتن فرهنگ بسیجی یک افتخار است و در جامعه نمونه هایی از تجلی این فرهنگ را شاهدیم افزود: مشارکت بسیج در رفع محرومیت زدایی خصوصا در روستاها، حضور بسیج در کمک به حادثه دیدگان و دیگر صحنه ها از جمله این موارد است.

 

 

 

آقامحمدی اضافه کرد: دشمنان نظام و انقلاب همواره درصدد از بین بردن نقاط قوت نظام که پشتوانه مردمی و افکار و ارزشهای بسیجی است افزود: باید فرهنگ بسیجی را تقویت کنیم زیرا این تفکر باعث شده تا در امنیت کامل زندگی کنیم و وضعیت زندگی در هشدار اکثر کشورهای منطقه و کشورهای اروپایی اهمیت امنیت در ایران را به خوبی نمایان می سازد.

 

 

وی با اذعان بر اینکه دشمنان آمده اند تا سپاه و بسیج را تخریب و تضعیف کنند افزود: این کارها از سوی دشمنان نه تنها جایگاه آنها را تضعیف نکرده بلکه با اتخاذ سیاستهای واحد از سوی مسئولین رده بالای نظام تبلیغی برای ارتقای ارزش و جایگاه رفیع سپاه و بسیج در میان مردم شده است.

 

 

 

 

بخشدار کندوان در پایان تنها سد مقابله با افکار داعشی را افکار بسیجی عنوان نموده، بر لزوم برپایی هرچه باشکوهتر برگزاری مراسمات هفته بسیج با مشارکت مردم تاکید کرد.

 

 

 

امام جمعه میانه نیز در این جلسه با بیان اینکه نیروهای بسیج مردمی در راستای مقابله با توطئه های دشمن و دفاع از ارزشهای اسلامی تشکیل شد افزود: اینکه بسیج شجره طیبه به شمار می رود اغراق نیست زیرا خدماتی که بسیج ارائه نموده بی منت و بی نظیر در سطح دنیاست.

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین عبداله محمدی گفت: بسیجیان چه بسیج مردمی که در تمامی صحنه ها از جمله جنگ حضور یافتند و چه بسیج سازندگی که مرارت و درد و رنج را از چهره جامعه می زدایند همگی تنها قصد و هدفشان خدمات رسانی به مردم است.

 

 

 

وی با اینکه اگر بسیج در صحنه های مورد نیاز نباشد همیشه یک پای قضیه لنگ می ماند از جمله در زلزله ها، افزود: امام (ره) با خلوص نیت بسیج را که بنیادی پربرکت است بنا نهاد اما متاسفانه  برخی این نهاد را به تندروی و بی قانونی متهم می کنند در حالیکه بسیج جلوی بسیاری از تندروی ها، بی قانونی و فتنه ها را گرفته از جمله در فتنه ۸۸ که اگر بسیج نبود، تار و پود انقلاب از هم گسسته می شد.

 

 

 

 

امام جمعه میانه گفت: باید در ترویج مرام و منش حضرت امام (ره)  که هدفشان گسترش فرهنگ بسیجی بود تلاش کنیم زیرا با استفاده از افکار و فرهنگ بسیجی می توان بسیاری از مشکلات را حل نمود.

 

فرمانده سپاه ناحیه میانه نیز هم با حضور در این جلسه گفت: با توجه به حساسیتهای موجود در منطقه و یاوه گوییهای دشمنان باید هفته بسیج را در سال جاری پررنگتر و با شکوهتر از گذشته برگزار کنیم.

 

سرهنگ جعفر غیابی با بیان اینکه موظفیم در راستای تقویت تفکر بسیج در جامعه و در مقابل تفکرات زشت داعشی در منطقه از سوی استکبار گام برداریم افزود:  صدای شکستن استخوان دشمنان از جمله داعش به گوش می رسد.

 

 

 

وی به برنامه های هفته بسیج اشاره کرده گغت: افتتاح طرح های عمرانی، دیدار با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا ، همت برای فضاسازی شهر در هفته بسیج، برپایی ویزیت رایگان و برپایی بیمارستانهای صحرایی در جهت ارائه خدمات درمانی و استفاده از پزشکان متخصص استانی، بحث های روشنگری در پایگاهها، برگزاری یادواره شهدا از جمله برنامه هایی است که در هفته بسیج به اجرا خواهد رسید.

 

غیابی در ادامه راه بسیج را راهی الهی و معنوی عنوان نموده افزود: اگر در این راه قدمهای خوب و مثبتی برنداریم احساس ترس و غفلت بر ما غلبه خواهد کرد.

 

وی در پایان به حماسه حضور در ۵ آذر اشاره کرده گفت: طرح بسیج سلامت در میانه نیز یکی از شاخصه های پدافند غیر عامل بوده و مانور درون سیستمی برای آمادگی در مواقع بحران بوده و قصد رقابت با کسی را نداشته و قصد ما تنها خدمت به مردم است.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب