۰
 
کد مطلب: 86532 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
وزارت خارجه ایران در قبال تهدید لبنان مواضع انقلابی‌‌تری اتخاذ کند/ فارغ از گرایشات سیاسی، حزب‌‌الله را نقطه قوت ایران در منطقه می‌‌دانم
 
 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس خواستار واکنش انقلابی وزارت خارجه ایران به تهدید لبنان و نیروهای جبهه مقاومت شد.

به گزارش میانا به نقل از آناج، احمدعلیرضا بیگی درباره آخرین تحولات اخیر منطقه و لبنان اظهار داشت: در موضوع لبنان حضور ایران به عنوان قدرت نرم مطرح است و پشتیبانی از محور مقاومت یکی از کارهای اصلی نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌‌شود؛ حمایت‌های حزب الله از ایران سبب شد که در مبارزه با داعش و افراطی‌‌گری در کشورهای عراق و سوریه حرف اول را در بزنیم و حال ما باید نقطه‌‌ی قوت خود را تقویت کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: موضوعی که عربستان درباره سعد حریری به میان کشید یک سناریوی منطقه‌‌ای است که در نهایت به نفع رژیم صهیونیستی تمام می‌‌شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با اعلام اینکه این بازی عربستان در تلافی شکست‌‌های پی در پی خود در سوریه و عراق است، تاکید کرد: آل سعود می‌خواهد این شکست را در لبنان جبران کند و به نحوی نقطه‌‌ی برتری جمهوری اسلامی ایران در منطقه را از نظر ارزش و بعد آن کم کند.

وی افزود: فارغ از گرایشات سیاسی حزب الله نقطه‌‌ی قوت ایران است و از وزارت خارجه انتظار می‌رود که در برابر اینگونه تحرکات واکنش سریع و انقلابی از خود نشان دهد.

بیگی با تاکید بر اینکه راهپیمایی اربعین باید نقطه عطف وزارت خارجه باشد، متذکر شد: راهپیمایی اربعین هم محصول نرم ایران است که به حول امام حسین«ع» ملت‌‌های منطقه را متحد می‌کند.

وی در پایان گفت:ما خود را پایبند فلسطین و آزادی آن می‌بینیم، فارغ از گرایشات به واسطه رویایی با رژیم صهونیستی از فلسطین و لبنان حمایت می‌کنیم؛ طبیعتا وزارت خارجه نیز به آن متوجه است و حتما باید واکنش وزارت خارجه را در این رابطه شاهد باشیم.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب