۰
 
به بهانه‌ تجلیل نماینده ولی فقیه در استان از شاعر 12 ساله‌ تبریزی

هنرمندی امام جمعه‌ تبریز در حمایت از هنرمندان

کد مطلب: 86416 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
هنرمندی امام جمعه‌ تبریز در حمایت از هنرمندان
 
 
تبریز زرخیز چند ماهی است که به برکت وجود امام جمعه فرهیخته‌ خود شاهد اتفاقات مبارکی است که بدون شک آینده‌ی خوبی را برای این مرز و بوم رقم خواهد زد.

به گزارش میانا به نقل از فارس، تکریم چهره‌های نوجوان و جوان قرآنی و فرهنگی استان، ضمن آنکه ارزش‌گذاری به کوشش‌های فعالان این حوزه می‌تواند باشد،  خود از بهترین و مؤثرترین شیوه‌ها در تحکیم مبانی دینی و فرهنگی و تداوم بخشیدن به ارزش‌ها و هنجارهای قابل احترام ملت صاحب فرهنگ ایران، و نیز تمهید بستری مناسب جهت شناسایی و توسعه ظرفیت‌های محقق و بالقوه در استان محسوب می‌شود.

آذربایجان همواره در طول تاریخ سرشار از تولد، نشو و نما و نقش¬آفرینی هنرمندان و بزرگانی است که در بالندگی هویت و فرهنگ ایران اسلامی کوشیده¬ و افتخارات فراوانی آفریده‌اند. فرهیختگانی که هر کدام  گنجینه‌ی خرد، دانش و هنر و آیینه‌ی کرامت‌ها و فضیلت‌ها بوده و هستند و صدالبته که شناسایی و معرفی این استعدادها به جامعه، خود نیازمند حضور و ظهور هنرمندانه‌ی حاکمان و سیاست‌گزارانی است که امروز تبریز به لطف الهی از این نعمت برخوردار است.

جوانان و نوجوانان بزرگترین و مهم‌ترین سرمایه¬های ملی ایرن اسلامی محسوب می¬شوند و شناخت و شناساندن و قدر دانستن ذوق و هنر آنان، سینه‌ای سترگ و عزمی عظیم می‌طلبد که امام جمعه فرهیخته تبریز هنرمندانه این حرکت را آغاز کرده و بدون شک سربازانی با عزم راسخ و ارزشمدار برای نظام جمهوری اسلامی تربیت می‌کند که ثمرات این حرکت فرهنگی تبریز را بالنده‌تر خواهد کرد.

 با توجه به اینکه تبریز به عنوان یکی از پایگاه های مهم ادبی و هنری در ایران است که با دیرینه‌ای تاریخی نقش اساسی در شکل گیری مکاتب هنری و ادبی مختلف داشته است و همچنین با عنایت به این موضوع که  امروز نیز کم نیست از هنرمندان پیر و جوانی که هر یک با علم و عمل خود این دیرینه تاریخی را تداوم بخشیده اند و زنده نگه داشته‌اند، حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر،‌خود نشانگر خوش‌فکری و  هنرمندی نماینده‌ی مقام عظمای ولایت حجه‌الاسلام دکتر آل هاشم است و بدون شک انگیزه‌ی جوانان و نوجوانان را برای قرار گرفتن در مسیر فرهنگ و هنر ارزشی تقویت می‌کند.

تقدیر امام جمعه‌ تبریز در مابین‌الصلاتین نماز جمعه‌ی این هفته از رویش نسل چهارم انقلاب – امیرحسین دوست‌زاده شاعر ۱۲ ساله‌ تبریزی که در ویژه برنامه ادبی بغض واژه‌ی حوزه‌ی هنری استان  با شعری برای کودکان یمن خوش درخشیده‌ی بود حرکتی مبارک و شایان تقدیر است که نه تنها انگیزه‌ی نوجوانان این مرز و بوم را برای آفرینش آثاری با محوریت دینی و انقلاب افزایش می‌دهد بلکه تاکیدی بر جایگاه واقعی و تاثیرگذار نمازجمعه است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب