۰
 
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار میانه:

لیست واجدین شرایط استمهال وام های کشاورزی در شهرستان میانه تایید شد

کد مطلب: 86357 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴
لیست واجدین شرایط استمهال وام های کشاورزی در شهرستان میانه تایید شد
 
 
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار میانه: از تایید لیست واجدین شرایط استمهال وام های کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه شهرستان میانه لیست نهایی واجدین شرایط استمهال وامهای کشاورزی شهرستان را تایید نموده افزود: لیست بهره برداران خسارت دیده بخش کشاورزی در سال ۹۶ موضوع بند (د) تبصره ۱۳ قانون بودجه به تصویب نهایی می رسد.

وی در جلسه استمهال وامهای حوادث غیر مترقبه در بخش کشاورزی با اشاره به اینکه بحث سرما و عدم بارش برف و باران در سال گذشته در کاهش برداشت محصولاتی از جمله گندم و جو تاثیر بسزایی داشت افزود: خرید گندم در سال گذشته ۶۵ الی ۷۰ هزار تن بود که متاسفانه امسال ۱۶ هزار تن خریداری شد که در این راستا مقرر شد بانکهای عامل دولتی تسهیلات کشاورزان استمهال نمایند.

مشایخی عدم نقدینگی در صندوق بیمه محصولات کشاورزی  و عمل نکردن به تعهدات از سوی صندوق را از دیگر مشکلات خوانده افزود: بر اساس ابلاغیه ستاد بحران و مدیریت کشور و وزارت جهاد کشاورزی در خصوص استمهال تسهیلات بانکی سررسید سال گذشته تمامی بهره برداران بخش کشاورزی که در اثر عوامل طبیعی، قهری و حوادث غیر مترقبه دچار خسارت شدند بر اساس قانون بودجه سال ۹۶ بند(خ) ماده ۳۳ برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور وام آنها استمهال می شود.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری میانه با اشاره به پرداخت ۷۰ درصدی هزینه خرید گندم  گفت: ۳۰ درصد آن باقیمانده و به همین دلیل از کشاورزانی که پول گندم خود را دریافت ننموده اند انتظار می رود با مراجعه به بانک کشاورزی هزینه کود و بذر خود را دریافت کنند تا کشت محصول تحت تاثیر این امر قرار نگیرد.

وی در ادامه افزود: طبق ماده ۲ آیین نامه اجرایی تبصره ۳۵ قانون اصلاح قانون بودجه سال ۹۵ کل کشور، در راستای بخشودگی سود و جریمه دیرکرد تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال در بخش کشاورزی و مسکن روستایی که سررسید آنها تا پایان سال ۹۵ باشد در صورت تسویه تا ۳۰/۸ ۹۶  این بخشودگی شامل حال آنها می شود.

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب