داخلی تولیدی
۰
 
کد مطلب: 86021 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱
راهپیمایی روز ۱۳ آبان در شهرستان میانه برگزار خواهد شد+زمان و مکان
 
 
راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار در شهرستان میانه امسال پرشور تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، با توجه به اظهارات سخیف و یاوه‌گویی‌های ترامپ و سردمداران آمریکا علیه برجام، سپاه و کشور ایران مراسم روز یوم‌الله ۱۳ آبان براساس سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران همزمان با سراسر کشور در شهرستان میانه نیز متفاوت از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

مردم شهرستان میانه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز شنبه، همانند دیگر شهرهای استان و کشور، مسیر میدان معلم تا میدان آزادی این شهر را راهپیمایی و باری دیگر با حضور باشکوه خود برگ زرینی را در کارنامه خود ثبت خواهند کرد.

 

 

 

در حالی که انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره) به روزهای سرنوشت سازی نزدیک می‌شد همه اقشار مردم ایران از زن و مرد و پیر و جوان، سعی در ایفا کردن نقش تاریخی خود و عمل به تکلیف الهی داشتند. در این میان دانش‌آموزان و نوجوانان شور و حال دیگری داشتند.

 

 

 

 

صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش‌آموزان در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند، به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند تا صدای اعتراض خود را به گوش همگان برسانند.

 

 

 

 

این جوانان پر شور و خداجو، گروه گروه، داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجویان و گروه‌های دیگری از مردم در زمین چمن دانشگاه اجتماع کردند. ساعت ۱۱ صبح، مأموران،‌ ابتدا چند گلوله گاز اشک‌آور در میان این جمعیت خروشان پرتاب کردند؛ اما، اجتماع کنندگان در حالی که به سختی نفس می‌کشیدند، صدای خود را رساتر کرده و با فریاد الله‌اکبر، لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه افکندند. در این هنگام تیراندازی آغاز شد و جوانان و نوجوانان بی‌گناه، یکی پس از دیگری، در خون خود غلتیدند. در این روز، ۵۶ نفر شهید و صدها نفر مجروح شدند.

 

 

 

 

حضرت امام(ره) در پیامی به همین مناسبت فرمودند: «… عزیزان من صبور باشید، که پیروزی نهایی نزدیک است و خدا با صابران است … ایران امروز جایگاه آزادگان است… من از این راه دور، چشم امید به شما دوخته‌ام … صدای آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی شما را به گوش جهانیان می‌رسانم.»

 

 

 

به خاطر گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانش‌آموز، این روز در تاریخ انقلاب اسلامی به نام روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده است.

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب