۰
 
کد مطلب: 85678 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲
اسراف و تبذیر آفت امروز جامعه اسلامی است
 
 
حجت الاسلام محمدی با اشاره به سیاست های استکبار جهانی در راه انحراف و فاصله گرفتن از اسلام ناب محمدی، گفت: اشرافی گری، اسراف و تبذیر آفت امروز جامعه اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری _تحلیلی میانا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۵ آبان شهر میانه بابیان اینکه جامعه امروزی ما به‌نوعی به اسراف و  تبذیر مبتلا شده است، افزود: انسان در هر کاری از حد و حدود خود خارج شود، مرتکب اسراف شده است.

 

 

امام‌جمعه میانه با اشاره به این موضوع که تجمل‌گرایی در مسائل مختلف در جامعه عدالت محور و اسلامی جایز نمی‌باشد، خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر تعادل و کمک به نیازمندان جامعه می‌بایست در اولویت برنامه زندگانی مسلمانان قرار گیرد.

 

 

وی تصریح کرد: باکمال تأسف امروز اقتصاد شیطانی و سیاست‌های استعمارگرایانه آمریکا و سیستم پولی و بانکی دنیا ما را در مسیر تجمل‌گرایی و خدمات‌دهی به خواص قرار داده است.

 

 

محمدی به ریخت‌وپاش‌های انتخاباتی اشاره داشت و گفت: به دست آوردن دل مردم با این روش‌ها توجیه شرعی نداشته و عملکرد افراد باید ملاک مردم جامعه باشد.

 

 

خطیب جمعه میانه سوءاستفاده از بودجه‌های دولتی و هزینه‌های گزاف در ادارات دولتی را شایسته نظام اسلامی و آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی نیست، اظهار داشت: خداوند اسراف‌کاران را دوست نداشته و آن افراد را از هدایت خود بی‌بهره می‌سازد، چراکه اسراف تکذیب قرآن و صراط مستقیم است.

 

وی با انتقاد شدید از اسراف در مجالس مختلف، گفت: بنر نویسی ها و خرج و مخارج مختلف در مجالس عزا و عروسی می‌تواند به‌راحتی درراه کمک به نیازمند و صرف دردهای بی‌درمان شود.

 

 

محمدی با تأکید بر الگو قراردادان زندگی امیر المومنین (ع)  و ساده زیستی آن حضرت، مدیریت را مقوله‌ای مهم در صرف هزینه‌ها در جامعه اسلامی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: انفاق کردن درراه خیر و محرومیت‌زدایی ازجمله موارد مورد تأکید کلام الهی است.

 

 

خطیب جمعه میانه، اذعان داشت: برچیدن سبک زندگی غربی و اروپایی در جامعه نیازمند انقلاب فرهنگی و افزایش آگاهی مردم است.

 

 

وی به هجمه و تبلیغات سنگین استکبار جهانی بعد از انقلاب اسلامی علیه روحانیون و علما اشاره کرد و گفت: هدف از ترور فیزیکی و شخصیتی این قشر مهم جامعه، حذف معنویت و ایستادگی، از  سوی اشرافی گران و صاحبان قدرت و تجمل‌پرستان است.

 

محمدی، گفت: شهادت عادت ائمه اطهار(ع) و به‌تبع آن روحانیون پیرو خط و راه آنان است و از این مسئله هیچ ترس و باکی ندارند.

 

 

امام‌جمعه میانه اصلاح نفس و رفع حاجات مؤمنین را ازجمله برکات سفر معنوی اربعین حسینی عنوان کرد و افزود: نمایش شور و شعور حسینی و اتحاد و اتفاق بین مسلمین جهان ازجمله دست آورده‌ای مهم این رویداد بی‌نظر جهانی می‌باشد.

 

 

وی تقویت روح و حرکت در مسیر انسانیت را از  ثواب و برکات زیارت اربعین حسینی عنوان کرد و افزود: واقعه کربلا و فرهنگ ایثار و آزادی‌خواهی آن درراه دین هیچ‌گاه از تاریخ فراموش نخواهد شد که استکبار جهانی از این مسئله نگران است.

 

 

خبرنگار: امید کوهی

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب