۰
 
کد مطلب: 85644 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
افزایش ۲ برابری قیمت بلیت پرواز اربعین + سند
 
 
در حالی سازمان هواپیمایی کشوری از برخورد با گرانفروشان بلیت پروازهای اربعین خبر داده‌ که هم‌اکنون پروازهای مذکور بدون هیچ مانعی با نرخ‌های دو برابر از قیمت مصوب فروخته می‌شود.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، ۲۰ شهریور امسال مطابق توافق سازمان هواپیمایی کشوری با شرکت‌های هواپیمایی داخلی نرخ بلیت پرواز رفت و برگشت مشهد‌ــ‌نجف و مشهد‌ــ بغداد ۱٫۵ میلیون تومان تعیین شد. قیمت بلیت پرواز رفت و برگشت تهران‌ــ‌نجف و تهران ــ بغداد نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت بلیت پرواز از سایر شهرهای کشور به شهرهای نجف و بغداد نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد.

این در حالی است که از چند روز پیش آژانس‌ها و دفاتر فروش رسمی معرفی شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام می‌کنند بلیت با نرخ‌های مصوب بالا را ندارند. این در حالی است که به راحتی می‌توان از طریق سایت‌های فروش بلیت هواپیما و قطار، بلیت پروازهای نجف و بغداد را خریداری کرد. البته نرخ‌ این بلیت‌ها نسبت به قیمت‌ها مصوب بسیار بالاتر است.

به‌عنوان نمونه نرخ بلیت پرواز رفت تهران-نجف برای پنجشنبه هفته آینده یک میلیون و ۱۰ هزار تومان است. قیمت بلیت برگشت این مسیر پروازی نیز ۸۶۰ هزار تومان است. به عبارت دیگر نرخ پرواز رفت و برگشت تهران-نجف یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای زائران عتبات عالیات آب می‌خورد، این قیمت حدود ۵۰ درصد بالاتر از نرخ‌ اعلام شده مصوب از سوی سازمان هواپیمایی کشوری است.

برای پروازهای مشهد-نجف و بالعکس نیز همین رویه صادق است. در حال حاضر نرخ پرواز رفت مشهد-نجف برای پنشجنه هفته آینده (۱۱ آبان‌ماه سال ۱۳۹۶) یک میلیون و ۶۰ هزار تومان است. قیمت پرواز برگشت این مسیر نیز ۹۵۰ هزار تومان و در مجموع پرواز رفت و برگشت مشهد-نجف ۲ میلیون و ۱۰ هزار تومان است.

در واقع هم‌اکنون نرخ پرواز رفت و برگشت مشهد-نجف ۳۴ درصد بالاتر از نرخ‌های اعلام شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری است. با توجه به اظهارات مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، این زیرمجموعه وزارت راه باید هر چه سریعتر نسبت به برخورد با گرانفروشان بلیت پروازهای اربعین اقدام کند. احتمالا مدیران این سازمان، نهاد برخوردکننده با سایت‌های عرضه کننده بلیت را پلیس فتا اعلام می‌کنند. در این صورت سازمان هواپیمایی می‌تواند با شرکت‌های هواپیمایی برخورد کند که از کانال سایت‌های مجازی اقدام به فروش بلیت پروازهای اربعین می‌کنند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب