۰
 
کد مطلب: 85230 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹
اراجیف ترامپ به‌دلیل از دست رفتن اقتدار آمریکا در منطقه است
 
 
امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اینکه امروز ایران ابرقدرت منطقه است، گفت: اراجیف رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل از دست رفتن اقتدارش در منطقه بوده و برجام بهانه است.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلین علی حاجی‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه تبریز برگزاری موفق اجلاسیه بزرگ «علمای بلاد» در تبریز را یادآور شد و با بیان اینکه بیش از ۱۰۰۰ نفر از علمای استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل در این همایش بزرگ شرکت داشتند، اظهار داشت: امیدواریم این همایش دستاوردهای خوبی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و… برای منطقه شمالغرب کشور و نظام اسلامی داشته باشد.

وی با بیان اینکه احیای حوزه‌های علمیه برادران و خواهران و تبیین رسالت‌ها و مشکلات روحانیت از جمله موضوعات دستور کار این اجلاس بود افزود: این اجلاسیه می‌تواند تحولی در امور مربوط به روحانیت و حوزه‌های علمیه ایجاد کند.

امام جمعه موقت تبریز در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ در هفته اخیر، ۲۰ دقیقه علیه ایران حرف زد و حرف‌هایش یکی از دیگری بدتر و توهین آمیزتر بود ابراز داشت: افرادی که به دنبال خاورمیانه جدید و بزرگ بودند، این آرزو را به گور می‌برند، عصابنیت  آنها از این است که عراق از دست رفته بود ولی ایران نگذاشت، سوریه از دست رفته و به دست داعش افتاده بود ولی سپاه غیور سوریه را از دستشان نجات داد، درحالی که داعش در منطقه بهانه بود چراکه این جنگ نیابتی بود و اصل کار آمریکا و اسرائیل بودند.

وی با بیان اینکه سپاه با همکاری نیروهای مردمی محور مقاومت داعش را به بن بست رسانده و مانند دفاع مقدس افتخار آفرید، ابراز داشت: سوریه به عنوان کشور آزاد شده از دست آمریکا به سمت ایران آمده است، در لبنان هم سیدحسن نصرالله می‌گوید که پیروزی ما مرهون کمک‌های ایران و رهنمودهای رهبر بزرگ ایران، امام خامنه‌ای است، امروز یمن هم این حرف را می‌زند.

حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه امروز ایران ابرقدرت منطقه است گفت: اراجیف رئیس جمهور آمریکا به دلیل از دست رفتن اقتدارش در منطقه بوده و برجام بهانه است، در عراق، سوریه و لبنان شکست خورد و طرحش در اقلیم کردستان هم شکست خورد.

وی با بیان اینکه ترامپ یک بنگاه‌داری بود که توانست رئیس‌جمهور آمریکا شود که شغل دومش فسادآفرینی بود، ادامه داد: این فرد امروز آمده و برای آمریکا حکم‌فرما شده که این ارذل و اوباش به دنبال حکومت بر جهان نیز هستند.

امام جمعه موقت تبریز سخنان ترامپ علیه سپاه را یادآور شد و خاطرنشان کرد: تمام نیروهای مسلح تحت امر رهبری معظم انقلاب هستند. سپاه جایگاهش در قلب ملت و مسئولان ماست. ترامپ بعد از ۴۰ سال از خواب بیدار شده و فهمیده که سپاه در منطقه اثرگذار است بنابراین به دنبال تخریب آن است.

وی ارتقای توان موشکی ایران توسط متخصصان سپاه را مورد اشاره قرار داد و گفت: آمریکا ظاهرا هیروشیما، لیبی، ویتنام، افغانستان وغیره را فراموش کرده که هر جایی قدم گذاشته کشت و کشتار کرده و با سلاح اتمی صدها هزار نفر را به خاک و خون کشیده است.

حاجی‌زاده شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل را تغییر ناپذیر برای ملت ایران دانست و افزود: ترامپ این شعار مردم را مورد اشاره قرار داده و ما هم به‌دلیل سوابق بد و جنایات متعددش همیشه این شعار را بر زبان خواهیم داشت.

امام جمعه موقت تبریز در ادامه با بیان اینکه خلیج‌فارس از قرن‌ها قبل خلیج فارس است ادامه داد: خلیج فارس همیشه با این نام بوده، ما از این آب و خاک دفاع کرده و وجبی از این آن را به دشمن نمی‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس با گوشت و پوست و استخوان خود از ایران دفاع کردیم و در طول تاریخ تنها جنگی است که بدون ابزار یک وجب هم ندادیم ابراز داشت: امروز بسیار قدرتمند تر از دوران دفاع مقدس اجازه هیچ تعرضی را نمی‌دهیم.

حاجی‌زاده افزود: بالاتر از شهادت آرزویی برای مدافعان حریم امامت و ولایت متصور نیست، آمریکا می‌خواهد ما را از چه چیزی بترساند؟

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب