۰
 
کد مطلب: 85152 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
ترویج معارف دینی بهترین روش مقابله با آسیب‌های اجتماعی است
 
 
استاندار آذربایجان شرقی گفت: دین و ایمان و معارف دینی راهکارهای برتری دارند که بهترین، کوتاه ترین و سریع ترین روش مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، مجید خدابخش صبح امروز در اختتامیه هشتمین اجلاس منطقه‌ای «علمای بلاد» که در تالار مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد، با بیان اینکه دانش روز علوم انسانی جدید از جمله روانشناسی و… راهکارهایی را برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی ارائه داده است اظهار کرد: دین و ایمان و معارف دینی راهکارهای برتری دارند که بهترین، کوتاه‌ترین و سریع‌ترین روش مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

وی رسالت حوزه در مقابله با آسیب‌های اجتماعی را یادآور شد و گفت: وقتی دستورات خداوند راهکار آرامش قلبی در زندگی فردی و اجتماعی را در قرآن ارائه داده ‌و باید از این ظرفیت برای پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه حضور دین باید در تمامی کارهای جاری خود نیز در اولویت قرار دهیم افزود: حتی اگر اقتصاد مقاومتی را هم اجرا کنیم، بدون توجه به دین و ایمان دچار ظن در معیشت می‌شویم.

وی تصریح کرد: در جامعه‌ای که با ولایت فقیه اداره می‌شود، بهترین راه سریع و منطقی مقابله با آسیب‌های اجتماعی رجوع به آیات الهی و روایات معصومین است.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی هم در ابتدای این مراسم، ضمن بیان خیر مقدم به علمای استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل، حوزه علمیه تبریز را مهد پرورش علمای بزرگ عنوان کرد و افزود: این استان آیت الله کوه کمره‌ای‌ها، سبحانی‌ها، ملکی تبریزی‌ها، علامه طباطبایی‌ها، علامه جعفری‌ها را تربیت کرده و تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب