۰
 
کد مطلب: 85081 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳
اتاق بازرگانی و بخش خصوصی در میدان نباشد تبریز ۲۰۱۸ معنی ندارد/ هر مسافر باید ۱۰۰۰ دلار هزینه کند تا گردشکر محسوب شود
 
 
مجید خدابخش گفت: حتی برای انتظامات برنامه‌های فرهنگی و ورزشی نیز باید از این جوانان و بخش خصوصی استفاده کنیم تا حضور بخش خصوصی علنی و پر رنگ باشد.

به گزارش میانا به نقل از آناج، مجید خدابخش در یازدهمین نشست ستاد برنامه‌ریزی تبریز ۲۰۱۸ که در استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد با بیان اینکه باید در خصوص ساختار نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اقداماتی صورت گیرد، اظهار داشت: اقدامات برای شناسایی تبریز در بین کشورهای خارجی مستلزم هزینه است و این هزینه‌ها حتما برآورد و تامین خواهد شد، ولی برخی اقدامات نیز نیاز به هیچ بودجه‌ای نداشته و تنها با تقسیم‌کار انجام‌شدنی است.

وی افزود: کتابچه‌ای در قالب سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیز تأمین شده است که چیزی در حدود ۷۶۵ میلیون تومان هزینه‌بر بوده است؛ اقداماتی اعم از برگزاری نمایشگاه نقاشی، موسیقی و … نیز انجام خواهد گرفت که نیاز است در این حوزه نیز تصمیماتی اتخاذ شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه رویدادهای فرهنگی و رویدادهای ورزشی نیز باید برنامه‌ریزی شود تا در این یک سال به منصه ظهور انجامد، خاطرنشان کرد: طی جلسه‌ای که دیروز با آقای نعمت زاده برگزار شد، پیشنهاداتی در ۲۱ بند مطرح شد که دعوت از وزرا و سفرای تمام کشورها از جمله آنها است.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی نیز هماهنگ شود تا در کوتاه‌مدت برنامه‌ها و رویدادهای ورزشی را در طول سال برگزار کنیم.

خدابخش با بیان اینکه اتاق بازرگانی و بخش خصوصی اگر در میدان نباشد تبریز ۲۰۱۸ معنی ندارد، اذعان داشت: حتی برای انتظامات برنامه‌های فرهنگی و ورزشی نیز باید از این جوانان و بخش خصوصی استفاده کنیم تا حضور بخش خصوصی علنی و پر رنگ باشد.

وی متذکر شد: برای تبریز ۲۰۱۸ باید در این یک سال حداقل ۵ مورد نمایشگاه برگزار شود تا این ۵۴ کشور از این نمایشگاه استفاده کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تورگردان‌های ترکیه‌ای موفق شده‌اند یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر گردشگر از آلمان وارد ترکیه کنند و دولت ترکیه از همین محل به سه میلیارد سود دست یابند و به تورگردان‌ها به ازای هر گردشگر ۳۰ دلار جایزه دهند، ابراز کرد: به‌طور متوسط بایستی هر گردشگر ۱۰۰۰ دلار پول خرج کند تا در برنامه تبریز ۲۰۱۸ گردشگر محسوب شود.

وی در پایان یادآور شد: لازم است تمرکز روی مباحث نرم‌افزاری کم‌هزینه و زودبازده، جهت استقبال مناسب برنامه‌ریزی شود.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب