۱
 
کد مطلب: 84726 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت 06:58
اعتراض شدید فرماندار میانه در خصوص نحوه توزیع آب سد شهریار
 
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه نسبت به مصوبه کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص نحوه توزیع آب سد شهریار میانه و تعویض دستگاه اجرائی اعتراض شدید خود را اعلام نمود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، حمید شکری در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میانه با تاکید بر اینکه شهرستان میانه این مصوبه را به رسمیت نمی شناسد از سازمان آب استان خواست تا به این مصوبه که از واگذاری سد شهریار به سازمان آب استان زنجان خبر می دهد واکنش نشان دهد.

 

 

 

وی با بیان اینکه سد شهریار با ۷۰۰ میلیون متر مکعب ظرفیت باید نیاز آبی ۱۲ هزار هکتاری کاغذکنان و دیگر موارد را برطرف کند و پس از برداشت میزان حق آبه مسلم شهرستان به توزیع مابقی آن اقدام شود افزود: ما اجازه نخواهیم داد سدهای شهرستان و نحوه توزیع آب آنها بدون توجه به نیازهای شهرستان در جاهای دیگر تصمیم گیری شود.

 

 

 

فرماندار میانه در ادامه در خصوص سد آیدوغموش هم گفت: امسال از حجم راکد آب سد آیدوغموش بدون هماهنگی شهرستان به حوزه خارج از استان آب واگذار گردید که این امر با توجه به توسعه پایاب سد آیدوغموش از سال آینده مقدور نخواهد بود.

 

 

 

وی در ادامه بازنگری سند تدبیر و توسعه شهرستان و ارائه پیشنهادات جدید برای این سند را از اهداف مهم تشکیل این جلسه عنوان نموده گفت: از ۴ سال پیش حرکت مثبتی در شهرستان آغاز شد که در آن محورهای متعدد و مزیتهای شهرستان در قالب سند تدبیر و توسعه از سوی دستگاههای اجرایی به همراهی فرمانداری گنجانده شده که شامل حوزه صنعت و معدن، میراث فرهنگی و گردشگری، تاسیس منطقه اقتصادی و غیره می باشد که در این خصوص پروژه های بسیاری اجرا شده و برخی در دست اجراست.

 

 

 

شکری از مطالعه پهنه چند کیلومتری برای شناسایی معادن جدید در سطح شهرستان که برای اولین بار در سطح استان این کار انجام می پذیرد خبر داده گفت: مناطق بسیاری شمناسایی شده و اکنون در مرحله اکتشاف هستند که این امر به توسعه و رونق حوزه معدن در شهرستان خواهد افزود همچنین در این راستا اقداماتی برای فعال سازی معادن راکد انجام شده است.

 

 

 

وی در حوزه صنعت به افتتاح طرح احیای فولاد( تولید آهن اسفنجی در میانه)  طی شنبه هفته آینده با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور خبر داده افزود: این پروژه با ظرفیت تولید ۸۵۰ هزار تن آهن اسفنجی تکمیل فاز دوم فولاد میانه بوده و به صورت مستقیم برای ۳۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

 

 

 

شکری با بیان پیشرفت ۳۰ درصدی طرح ذوب گفت: مجتمع فولادسازی میانه در سایه زحمات مسئولین شهرستان، استان و کشور از روند رو به رشدی برخوردار می باشد.

 

 

 

فرماندار میانه با اشاره به امور اجرایی در مدیریت منابع آبی شهرستان گفت: کارگروه آب کشاورزی شهرستان  در توسعه کشاورزی مدرن و آبیاری تحت فشار با رغبت زیاد مردم از موفقترین ها  در سطح استان به شمار می رود.

 

 

 

وی به  کمک بلاعوض ۸۵ درصدی دولت در اجرای روشهای آبیاری نوین کشاورزی اشاره کرده افزود: در شهرستان بیش از یکهزارو ۱۰۰ هکتار اجرا شده و ۲ هزار هکتار در دست اجراست.

 

 

 

شکری در خصوص منطقه ویژه اقتصادی نیز از تصویب شهرک صنعتی در روستای کلوچه خالصه با متولی گری سازمان شهرکهای صنعتی برای تاسیس منطقه ویژه اقتصادی خبر داده برای هر گونه همکاری لازم اعلام آمادگی کرد.

 

 

 

فرماندار در پایان با توجه به سبقه ورزشی شهرستان در حوزه ورزش قهرمانی اضافه کرد:  حوزه ورزش باید به سند تدبیر و توسعه شهرستان با عنوان زیرشاخه های ورزش قهرمانی، توریسم ورزشی و غیره از هسته های کلیدی در سند تدبیر و توسعه اضافه شود زیرا شهرستان میانه در سطح کشور از لحاظ ورزش قهرمانی و مدال آوری نمونه می باشد.

 

 

 

شکری در پایان  به پیشرفت ۴ الی ۵ پروژه بزرگ در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی اشاره کرد.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 
 
 
 
  1. ناشناس گفت:

    با تشکر از فرماندار

نظر شما در مورد این مطلب