۰
 
رئیس اداره صنعت و معدن میانه خبر داد؛

۵۰ درصد معادن شهرستان میانه غیرفعال می باشد

کد مطلب: 84583 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۲
۵۰ درصد معادن شهرستان میانه غیرفعال می باشد
 
 
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میانه با اشاره به اینکه 67 معدن در این شهرستان شناسایی شده است، گفت: 31 معدن فعال و 36 معدن غیرفعال است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، محمد امدادیان در جلسه رفع موانع تولید در خانه صنعت، معدن و تجارت میانه با اشاره به ساختار فعالیت معدنی شهرستان اظهارکرد: کل تعداد پروانه‌های اکتشاف معدن در شهرستان میانه ۶ مورد است که ۱۷ مورد گواهی کشف ۵۹ مورد پروانه بهره‌برداری و ۱۴ مورد اجازه برداشت داشتیم.

 

 

 

وی افزود: در سال گذشته ۲ مورد پروانه اکتشاف، ۲ مورد پروانه بهره‌برداری و ۷ مورد اجازه برداشت صادر شد.

وی گفت: براساس تحقیقات صورت گرفته چندین معدن دارای طلا نیز در این شهرستان شناسایی ‌شده که توان بسیار بالای این منطقه را در توسعه فعالیت‌های معدنی و اولویت دادن به سرمایه‌گذاری در این بخش را هر چه بیشتر توجیه‌پذیر می‌کند.

 

 

 

امدادیان با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی شهرستان میانه گفت: در شهرستان ۶ شهرک صنعتی با مساحت ۳۴۰ هکتار و ۱۳۰ واحد صنعتی وجود دارد که از این تعداد ۸۶ واحد صنعتی فعال و ۴۴ واحد معادل ۳۳ درصد واحدهای تولیدی تعطیل هستند.

 

 

 

وی همچنین از وجود ۶ هزار واحد صنفی در سطح شهرستان میانه خبر داد و گفت: از این تعداد ۵ هزار و ۶۰ واحد دارای پروانه کسب و بقیه پروانه کسب ندارند، همچنین تعداد رسته‌های صنفی ۳۳۶ مورد و تعداد اتحادیه‌های صنفی شهرستان ۲۲ مورد است.

 

 

 

فرماندار ویژه شهرستان میانه هم در این جلسه با اشاره به شعار سال (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) هدف از برگزاری این جلسات را فعال کردن واحدهای تولیدی نیمه فعال، توسعه واحدهای فعال و ظرفیت سازی برای واحدهای تولیدی عنوان کرد.

 

 

 

حمید شکری با تاکید بر اینکه حمایت از سرمایه گذار، تولید و اشتغال باید سرلوحه تمامی امور در خصوص پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در شهرستان باشد، افزود: فرهنگ سازی حمایت از تولید داخل و جذب سرمایه گذارانی جدید برای شهرستان از دیگر اهداف کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان به شمار می رود.

 

 

 

وی از روسای بانک ها و رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان خواست تا حامی واحدهای نوپا و نیمه فعال بوده و در خصوص رونق تولید، اقتصاد و اشتغال زایی با برداشتن موانع از سر راه سرمایه گذاران و تولید کنندگان سهم خود را ایفا کنند.

 

 

 

در این جلسه تعدادی از صاحبان سرمایه و تولید کنندگان در شهرستان میانه مسائل و مشکلات بانکی و اداری خود را مطرح کردند.

 

 

 

فلزات پایه، پرلیت و گچ از مهمترین معادن میانه است و بزرگ‌ترین معدن شهرستان مولیبدن است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب