۰
 
کد مطلب: 84436 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۳
آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها با حضور روحانی بدون حضور دانشجویان
 
 
مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه تهران با حضور رئیس جمهور در حالی آغاز شد که تنها 30 دانشجوی از پیش تعیین شده در مراسم حضور دارند.

به گزارش میانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، طبق رسم هر ساله رئیس جمهور مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها را این بار به دلیل سفر به نیویورک با چند روز تاخیر در دانشگاه تهران برگزار کردند. امسال مراسمی که به مناسبت آغاز سال تحصیلی برگزار می‌شود به جای حضور دانشجویان به جلسه برخی از اعضای هیئت دولت با کارمندان دانشگاه تهران تبدیل شده است. روحانی سخنران آغازین مراسم بود و سپس سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم و سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت سخنرانی کردند.

همچنین در ادامه نیز محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و عباسعلی کریمی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص مسائل و موضوعات روز آموزش عالی کشور دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را بیان می‌کنند.

این مراسم در حالی برگزار شده است که گویا قرار نیست آن طور که باید و شاید دانشجویی در آن حضور داشته باشد، چرا که جای خالی آینده‌سازان کشور در این همایش به چشم می‌آید.

رئیس السادات دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، با اشاره به اینکه این مراسم در یک سالن ۴۰۰ نفره برگزار شده است، گفت: از بین ۵۵ هزار دانشجوی دانشگاه تهران تنها ۳۰ دانشجو اجازه حضور در این مراسم را خواهند داشت که از پیش تعیین شده‌اند و از بین تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه تنها به پنج تشکل انجمن اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان و جنبش عدالت خواه اجازه حضور داده شده که اجازه ارائه نظرات و انتقادی را ندارند و تنها یک دانشجو که هنوز هویت او برای ما آشکار نشده است، سخنرانی خواهد کرد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب