۰
 
کد مطلب: 84304 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۵
درس دفاع مقدس به کشورهای منطقه داشتن توانایی ایستادگی مقابل ظالمین است
 
 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: دفاع مقدس به ملت مسلمان کشورهای منطقه یاد داد که می‌توان در مقابل ظالمین و ستمگران ایستاد و امروز این حرکت‌های اسلامی در ممالک اسلامی به برکت همین دفاع مقدس و انقلاب شکوهمند است.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس که در استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، به اهمیت جایگاه ایثارگران اشاره کرد و اظهار کرد: تجلیل از ایثارگران، تجلیل از مردانگی و مروت است، بنابراین همه وظیفه دارند از این ایثارگران تجلیل کنند چراکه عزت کشور ما مرهون خون شهیدان و ایثارگران است.

وی افزود: اگر امروز مسئولین ما در عرصه‌های بین المللی قاطعانه صحبت می‌کنند و از حیثیت نظام مقدس اسلامی ایران دفاع می‌کنند به برکت خون شهدا و ایستادگی آنها است.

 حجت الاسلام آل‌هاشم با اشاره به برکات دفاع مقدس گفت: اگرچه دفاع مقدس ضررهای زیادی از قبیل ضررهای مالی و جانی داشته است، اما دستاوردهای زیادی از جمله تقویت روحیه خود باوری در نیروهای داخلی ما هم داشته است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر حفظ فرهنگ دفاع مقدس ابراز داشت: حججی‌ها امروز به برکت فرهنگ دفاع مقدس ایجاد شده است. امروز اگر چه جنگی در کار نداریم، اما همگی نیازمند فرهنگ دفاع مقدس هستیم که نباید بگذاریم در جامعه فراموش شود.

وی ادامه داد: فرهنگ دفاع مقدس مانند دژی مستحکمی است که هیچ‌وقت قابل تسخیر نیست و باید این فرهنگ در جامعه ما منتشر شود.

امام جمعه تبریز به برکات بین المللی فرهنگ دفاع مقدس هم اشاره کرد و گفت: از نظر بین المللی هم دفاع مقدس برکات زیادی داشته است. دفاع مقدس به ملت مسلمان کشورهای منطقه یاد داد که می‌توان در مقابل ظالمین و ستمگران ایستاد و امروز این حرکت‌های اسلامی در ممالک اسلامی به برکت همین دفاع مقدس و انقلاب شکوهمند است.

وی ادامه داد: همانطور که امام خمینی (ره) اوایل انقلاب فرمودند؛ انقلاب اسلامی ما باید صادر بشود که امروز انقلاب ما صادر شده است، البته این انقلاب صادر کردنی نبود، بلکه صادر شدنی بود و خودش راه را پیدا کرده است.

امام جمعه تبریز به نقش آموزش و پروش در انتقال فرهنگ دفاع مقدس اشاره کرد و تصریح کرد: نقش آموزش و پرورش در انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید بسیار مهم است، البته متاسفانه بعضی صحنه‌های دفاع مقدس را از کتب درسی یا حذف کرده اند، یا کمرنگ کرده‌اند که آموزش و پرورش باید برای انتقال این فرهنگ تلاش وافری داشته باشد.

انقلاب و دفاع مقدس زاییده عاشورا است

مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی هم در این همایش، با اظهار خوشحالی از توفیق دیدار با خانواده شهدا گفت: من بسیار خوشحالم که در بدو ورود کار، توفیق زیارت شما عزیزان فراهم شد.

وی تاکید کرد: خانواده شهدا و جانبازان الگوهای جاودانه ای برای ما هستند که البته مسئولیت ما هم در مقابل آنها سنگین است، و باید حافظ ارزش‌های اسلامی باشیم.

خدا بخش با اشاره به تقارن ایام محرم و هفته دفاع مقدس گفت: انقلاب و دفاع مقدس زاییده عاشورا است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب