۰
 
کد مطلب: 84241 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۷
واکنش نماینده مردم تبریز در مجلس به اظهارات فرماندار تبریز
 
 
عضو هیئت حل اختلاف آذربایجان‌‌شرقی فرماندار تبریز را ناآشنا به قوانین خطاب کرد و گفت: مدرک تحصیلی یکی از اعضاء شورای شهر تبریز ایراد دارد و با شکایت اعضاء علی‌‌البدل پرونده به هیئت حل اختلاف ارجاع می‌‌شود.

به گزارش میانا به نقل از آناج، احمدعلیرضا بیگی در واکنش به اظهارات فرماندار تبریز مبنی بر اینکه «تمام کاندیداها توسط هیئت نظارت تائید صلاحیت شده‌‌اند و کسانی که به مدرک تحصیلی اعضاء ایراد می‌‌گیرند به قوانین آشنایی ندارند»، ابراز داشت: به نظر می‌‌آید آقای شهرتی‌‌فر هنوز نمی‌‌دانند انتخابات تمام شده است و یک نفر باید او را از خواب بیدار کند.

وی ادامه داد: تعدادی از اعضاء علی‌‌البدل شورا طی پیگیری‌‌هایی که داشته‌‌اند فهمیده‌‌اند مدرک تحصیلی یکی از اعضاء شورای شهر تبریز معادلسازی شده و تجربی است، بدین‌‌صورت که از لحاظ قانون فرد با آن مدرک نمی‌‌تواند عضو شورا شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه رسیدگی به ایراد وارده بر مدرک تحصیلی عضو شورای شهر تبریز در صلاحیت هیئت حل اختلاف می‌‌باشد، تصریح کرد: اظهارات فرماندار نشان می‌‌دهد او نسبت به قوانین آشنا نیست و در این باب بی‌‌سواد است، یکی از وظایف هیئت حل اختلاف استان که با حضور استاندار آذربایجان‌‌شرقی، رئیس دادگستری استان، ۲ نفر از نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی و نماینده شورای اسلامی استان تشکیل می‌‌شود، رسیدگی به چنین مواردی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رسیدگی به صحت مدرک تحصیلی عضو شورای شهر تبریز توسط فرماندار صورت می‌‌گیرد، توضیح داد: حالا که آقای شهرتی‌‌فر خود را ذی‌‌نفع نمی‌‌داند، اعضاء علی‌‌البدل شاکی می‌‌توانند با حضور در دبیرخانه هیئت حل اختلاف واقع در استانداری، اعتراض خود را ارائه دهند تا پرونده به هیئت مربوطه ارجاع شود.

دبیر کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در پایان متذکر شد: این هیئت حل اختلاف استان است که تشخیص می‌‌دهد خواسته‌‌ی معترضان حق یا ناحق است و موضوع در صلاحیت هیئات نظارت و اجرایی نیست چراکه آن عضو شورا در صورت اثبات ایراد مدرک تحصیلی‌‌اش از ابتدا صلاحیت حضور در شورا را نداشته است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب