۰
 
کد مطلب: 83813 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
رشادت های بی نظیر مدافعان حرم و خانواده آنان برگرفته از فرهنگ عاشورا است
 
 
برادر شهید محمودرضا بیضایی از شهدای مدافع حرم، با اشاره به رشادتهای بی نظیر مدافعان حرم و صبر و استقامت بی بدیل مادران و همسران آنان، گفت: این حماسه ها را فقط و فقط با فرهنگ عاشورایی می توان توجیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، روز سه شنبه ۴ مهر ماه همایش زنان ایثارگر با حضور زنان ایثارگر و خانواده های معزز شهدا در شهرستان میانه برگزار شد.

 

 

 

 احمدرضا بیضایی با اظهار تاسف از وضعیت فرهنگی جامعه، گفت: باید جامعه با مفاهیم ایثار و شهادت انس گرفته و فرهنگ عاشوایی در رگهای جامعه جریان یابد.

 

 

 

 

   این استاد دانشگاه با بیان اینکه ضرورت وجود مدافعان حرم هنوز برای بسیاری از افراد جامعه ناملموس بوه و به دلیل بی بصیرتی، درک و فهم مناسبی از آن ندارند، اظهار کرد: شهدای مدافع حرم راهی را رفته اند که حسین(ع) رفت و امروز همسران و مادران آنان همچون همسران و مادران شهدای دفاع مقدس، نه تنها مقامی کمتر از شهید ندارند بلکه به جرات می توان گفت چند قدم هم از شهدا جلوترند.

 

 

 

 

  وی مادران شهید را پدیده ها و گلهای سرسبد هستی معرفی کرد و همسران شهدا را جزو مظلومترین اقشار جامعه دانست و بر لزوم تکریم این زنان پیرو خط زینب کبری(س) تاکید کرد.

 

 

 

 

     همایش زنان ایثارگر با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از زنان ایثارگر و خانواده های شهدا در سالن هلال احمر میانه برگزار شد و در پایان از ده ها مادر شهید با اهدای لوحی تجلیل گردید.

 

 

 

 

    اجرای گروه تئاتر بسیج هنرمندان و مداحی و روضه خوانی از دیگر برنامه های این همایش بود.

 

 

 

 

 

خبرنگار: محمد علی عزتی

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب