۰
 
کد مطلب: 82803 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
امروز اطاعت از امام خامنه ای مانند اطاعت از امام خمینی واجب است
 
 
مراسم بزرگداشت بیست و ششمین سالگرد شهادت دومین شهید محراب ، آیت الله سید اسد الله مدنی با حضور گسترده مردم و مسئولان در زادگاه شهیدان مدنی و غفاری برگزار شد.

به گزارش میانا به نقل از توفارقان ،نماینده ولی فقیه در استان در مراسم بزرگداشت بیست و ششمین سالگرد شهادت دومین شهید محراب ، آیت الله سید اسد الله مدنی در آذرشهر  ، شهید مدنی را اسوه تقوا ، پرهیزگاری و ولایتمداری دانست و افزود : این عالم مجاهد افتخار اسلام ، کشور ، استان و آذرشهر است چرا که ذوب در ولایت بود و جان خود را در این راه فدا کرد.
حجت الاسلام والمسلمین محمد علی آل هاشم افزود : مسیر ولایت ، راه مستقیم است و آیت الله مدنی این راه را تا پایان ادامه داد.
وی گفت : منافقان کوردل وجود با ارزش چنین عالم بزرگی را تحمل نکردند و او را مانند جدش امیرالمومنین علی علیه السلام در محراب عبادت به شهادت رساندند.
امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد : شخصیت کم نظیر ایت الله مدنی هم در زمان حیاتش هم در وقت شهادتش برای اسلام ارزشمند بود.
وی تصریح کرد : امروز اطاعت از امام خامنه ای مانند اطاعت از امام خمینی واجب است و این راه را شهید مدنی به ما اموخت که هر زمان ولایتمدار باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین محمد علی آل هاشم با اشاره به توطئه های مختلف دشمنان برای نابودی انقلاب اسلامی افزود : دشمنان با آنکه این روزها کشورمان را تهدید نظامی هم می کنند اما مهترین راهبرد تهدید استکبار ، شبیخون فرهنگی است.
وی گفت : مردم و مسئولان باید در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان مقاومت کنند تا ارزشهای اسلامی حفظ شود.
حجت الاسلام محمود نورپور امام جمعه آذرشهر هم در این مراسم گفت : این شهرستان ۴۰۰ شهید تقدیم اسلام کرده که علمای بزرگی همچون شهید ایت الله مدنی و شهید ایت الله غفاری از جمله این شهدا هستند.
آیت الله سید اسد الله مدنی نماینده امام خمینی در استان و امام جمعه فقید تبریز ،  ۱۰۳ سال پیش در آذرشهر متولد شد و پس از سالها مجاهدت علمی ، تزکیه نفس و مبارزه با طاغوت ، در بیستم شهریورماه سال ۱۳۶۰ در محراب نماز جمعه تبریز به دست منافقان کوردل به شهادت رسید. روز شهادت آیت الله مدنی به نام روز « آذرشهر » در کشور نامگذاری شده است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب