۰
 
کد مطلب: 82304 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
جزئیات نتایج اولیه بررسی واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان منتشر شد
 
 
کمیسیون عالى ایمنى راه‌ها نتایج اولیه بررسی سانحه اتوبوس دانش‌آموزان را منتشر کرد و از برخورد قاطع با عوامل مقصر این حادثه پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی خبر داد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، کمیسیون ایمنی راه‌های وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: «کمیسیون عالى ایمنى راه‌ها ضمن ابراز تأسف از سانحه واژگونى اتوبوس و عرض تسلیت به خانواده فوت‌شدگان به استحضار مردم عزیز مى‌رساند در پی انحراف از جاده و واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان در ساعت حدود ۳:۴۵ بامداد دیروز جمعه در محور بندرعباس ــ داراب در ۴۰کیلومتری شهر داراب تیم کارشناسی کمیسیون عالى ایمنی ‌راه‌ها از وزارت راه و شهرسازى در صحنه سانحه حضور یافته است.

کارشناسان اعزامی پس از بررسی ابعاد مختلف این سانحه از جمله بررسی صحنه و اتوبوس، مصاحبه با مصدومان و راننده و پلیس راه گزارش کامل را متعاقباً اعلام خواهد کرد.

بررسی اولیه اتوبوس توسط کارشناسان حاکی از آن است که اتوبوس پس از برخورد با کوله پل و ترکیدگی لاستیک جلو، کنترل از دست راننده خارج و پس از طی حدود ۱۰۰ متر به پهلوی راست واژگون می‌شود. همچنین بررسی‌ها در خصوص جاده مورد نظر بیانگر آن است که مقطع راه مستقیم و علایم و خط‌کشی مناسب بوده و سرعت اتوبوس هم ٨۶ کیلوتر بر ساعت بوده است.

بنابر این گزارش ارزیابی محل حادثه نشان می‌دهد اتوبوس بنا به دلایلی (خواب‌آلودگی راننده یا بنا بر اظهارات راننده انحراف از مسیر برای جلوگیری از عدم‌برخورد با ماشین روبه‌رو) از مسیر اصلی منحرف می‌شود و سرنشینان از کمربند ایمنی در طول سفر استفاده نکرده‌اند.

این موضوع در کمیسیون عالى ایمنى راه‌ها مورد بررسى و موشکافى قرار دارد و نتایج نهایی پس از بررسی‌های کارشناسی دقیق از طریق رسانه‌ها در اختیار عموم شهروندان قرار گرفته با عوامل مقصر برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب