۲
 
کد مطلب: 81850 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۵
ضرر هنگفت بیت‌المال در غول سازه‌ای شهرمیانه/وضعیت غمبار ورزشگاه ۵ هزار نفری شهید سرانجام+تصاویر
 
 
غول سازه‌ای شهر میانه که اکنون در خواب تابستانه به سر می‌برد این گونه که معلوم است سال‌های آینده را نیز در خواب به سر خواهد بود و برای بیت‌المال چیزی جز ضرر به همراه ندارد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، وقتی صحبت از غول سازه‌ای شهر میانه می‌شود به ناگاه نگاه‌ها متوجه سازه‌ای می‌شود که در ورودی شهر در کنار خیابان کمربندی در کمال آرامش به خواب خوش خود ادامه می‌دهد.

 

 

صحبت از ورزشگاه شهر میانه است که هنوز پس از گذشت چندین و چند سال از افتتاح آن می گذرد، ورزشگاه ۵ هزار نفری که ابتدا همه را برای داشتن ورزشگاهی در شأن یک مرکز استان امیدوار کرد اما پس از اینکه ساخته شد همه از وجود آن ناامید شدند.

 

 

در حالی که روند ساخت ورزشگاه ۵ هزار نفری مزین به نام شهید بزرگوار سرانجام در شهر میانه بیش  از ۱۷ سال بطول انجامید، به نظر می رسد افتتاح آن در سال ۹۴ آن هم به دست گودرزی وزیر ورزش و جوانان در دولت حسن روحانی نیز نتوانست درب های این مجموعه را بصورت دائم بر روی ورزشکاران و همشهریان میانه ای باز نگه دارد.

 

 

 

استادیومی که با بیش از ۴ هزار متر مربع زیر بنا و ۱۵ هزار متر مربع زمین بازی یکی از پروژه های ملی بشمار می رود، حال بعد از گذشت دو سال از افتتاح آن هنوز بصورت کامل به بهره برداری نرسیده و بسیاری از تجهیزات و امکان آن در حال تخریب و از بین رفتن است.

 

 

 

 

در این میان عدم شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق مسئولین اداره ورزش و جوانان از این نابسمانی باعث شده تا بیشتر اختلافات بین پیمانکار و مجری علت اصلی این مسئله مطرح شود. شهرستان میانه در حالی به عنوان شهر طلایی ورش ایران بشمار می آید که هر ماه چندین مدال در رشته های مختلف در عرصه های ملی و بین اللملی توسط ورزشکاران جوان و با انگیزه آن کسب می گردد.

 

 

 

 

لزوم نگاه و توجه جدی مسئولین امر در راستای افزایش سرانه  و رسیدگی به امکان ورزشی کمترین انتظاریست که مردم این دیار از خدمتگزاران خود در دولت دارند و بدون شک با توجه به تغییرات مدیریتی طی ماه های گذشته در اداره ورزش و جوانان و معرفی حمید کبیری به عنوان رئیس جدید این اداره می بایست در خصوص این قبیل مشکلات چاره اندیشی و پاسخکوی افکار عمومی جامعه باشد، چرا که مردم از این قبیل افتتاح ها که بیشتر حالت نمادین دارد، خسته شده اند.

 

 

 

 

نمونه یک فستیوال ورزشی استانی فوتبال نوجوانان به میزبانی شهر میانه طی ماه های اخیر در کمال تعجب و ناباوری در زمین چمن قدیمی اداره  ورزش و جوانان برگزار شد. این مسابقات که  به عنوان رویدادی مهم ورزشی به میزبانی میانه در حالی می بایست در بالاترین سطح از نظر امکانات مدیریت و برنامه ریزی می شد که آه و افسوس همگان به علت بلا استفاده ماندن چنین امکان ورزشی عظیم را در پی داشت.

 

 

 

 

 ورزشگاه شهید سرانجام در حال حاضر از امکانت اولیه همچون آب و برق به شکل مطلوب برخوردار نیست و به همین دلیل پروژه میلیاردی ملی به دلایل گوناگون از جمله بدهی های زیاد هم اکنون در گوشه ای از شهر خاک می خورد.

 

 

 

 

 

در این میان وعده های مسئولین نیز در نوع خود قابل توجه است بطوری که حمید شکری روز پنجشنبه ۱۸ شهریور سال ۹۵ در جلسه کمیته برنامه ریزی میانه با اشاره به وضعیت نامطلوب ورزشگاه ۵ هزار نفری شهید سرانجام این شهرستان بعد از افتتاح این مجموعه در سال گذشته، بر لزوم رفع نواقصات و عمل به تعهدات شرکت پیمانکار تاکید کرد.

 

 

 

 

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه ۱۳ میلیارد تومان برای بهره برداری از این مجموعه بزرگ ورزشی هزینه شده است، افزود: متاسفانه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان بدهی در رابطه با هزینه های نگهداری و پرداخت معوقات کارکنان و نواقصات این پروژه از جمله محوطه سازی و استاندار سازی بر جای گذاشته است.

 

 

 

 

 

شکری از اختصاص بیش از ۲۰۷ میلیارد ریال برای ۱۳۲پروژه عمرانی شهرستان میانه در سال جاری خبر داد و افزود: بخشی از مبلغ بدهی مجموعه ورزشی شهید سرانجام نیز از محل اعتبارات اعتبارات تملک داراییهای سرمایه ای استان تامین و در اختیار اداره ورزش و جوانان شهرستان قرار داده خواهد شد.

 

 

 

 

 

امیدواریم مسئولین و وزرای دولت روحانی در کنار توجه ویژه به مراکز استان به پروژه های ملی شهرستان های بزرگ که اینگونه به واسطه مدیریت ضعیف و ناکارآمد در کشور حیف و میل می شوند نیز گوشه چشمی داشته و پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 
 1. ارش گفت:

  نه جالب
  واقعا دم مسولین گرم عین کبک سرشونو کردن زیربرف

 2. کیوان گفت:

  مردم میانه مقصرهستن که مطالبه گرنیستن کاری به کارکسی ندارن.
  کاش مردم یکم به خودشون بیاد متاسفم برامردمی که فقط به فکرخودشونن
  مسولان هم میبینن همچین مردمی هست عین خیالشون نیست شهرعوض پیشرفت داره به روستا تبدیل میشه
  فقط اون لفظم مسخره فرمانداری. ویژه رو بردارین

نظر شما در مورد این مطلب