۲
 
کد مطلب: 81778 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۰
مهم ترین مطالبه مردم از مسئولین حل مشکل بیکاری جوانان است/ کابینه دولت دوازدهم باید فراجناحی باشد
 
 
نماینده مردم میانه و عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ضرورت فراجناحی بودن کابینه دولت، گفت: موضوع اقتصادی و کاهش دغدغه های مردم همچنان مطالبه جدی از دولتمردان است و امیدواریم دولت دوازدهم در این زمینه موفق عمل کند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری میانا با اشاره به معرفی کابینه دولت دوازدهم به منظور کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، افزود: نظر نمایندگان بر فرا جناحی بودن وزرای پیشنهادی از سوی دولت است که عملکرد آنان در طی ۴ سال آینده این موضوع را روشن خواهد ساخت.

 

 

فردین فرمند با بیان اینکه اکثر وزرای پیشنهادی در سطح دولت و رئیس جمهور منتخب است، اظهار داشت: بدون شک اگر قرار باشد نفر دیگری از سوی دولت معرفی گردد در سطح پایین تر از نفرات فعلی قرار خواهند گرفت.

 

 

 

وی مهم ترین و اصلی ترین مطالبه نمایندگان مجلس از دولتمردان را توجه به مسائل روز از جمله معیشت و وضعیت بیکاری جوانان در جامعه عنوان کرد و افزود: امیدواریم دولت دوازدهم در زمینه اقتصادی از جمله بحث اقتصاد مقاومتی بصورت جدی و گام های عملی و اساسی را در ۴ سال آینده بردارد.

 

 

فرمند با انتقاد از آمار بالای فراکسیون های مجلس شورای اسلامی، گفت: گاهاً فعالیت بیش از حد فراکسیون ها که در نوبه خود موثر است، باعث شده تا اصل کمیسیون های مجلس شورای اسلامی زیر سوال برود.

 

 

 

این نماینده مجلس با اشاره به این موضوع که  تعدادی از نمایندگان، فراکسیون ترک زبانان مجلس را با عضویت صد نماینده طی ماه های گذشته به رسمیت شناختند، خاطرنشان کرد: با تدوین اساسنامه و نام قطعی این فراکسیون در آینده نزدیک یقین دارم این فراکسیون می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های مختلف مجلس نقشی تاثیرگذار و چشم‌گیر داشته باشد.

 

 

 

فردین فرمند در پاسخ به سوال خبرنگار میانا در رابطه با کمسیون انرژی مجلس و فعالیت وی در این راستا، گفت: خوشبختانه ما در کمسیون انرژی با وزارتخانه هایی همچون نفت و نیرو ارتباط مستقیم داریم که پیگری مطالبات شهرستان میانه در حوزه های مختلف از جمله آب و انرژی در اولویت برنامه هاست.

 

 

 

وی به دیدار اخیر خود با وزیر نفت اشاره کرد و گفت: طبق موافقت وزارت نفت با احداث کارخانه پتروشیمی در شهرستان میانه طی سالیان گذشته این موضوع را مجدداً مطرح و مورد پیگیری قرار دادم.

 

 

 

نماینده مردم میانه با اشاره به وجود زیر ساخت هایی از قبیل سد، خط لوله انتقال گاز و زمین در راستای احداث واحد پتروشیمی، افزود: دولتمردان در این زمینه ورود سرمایه گذار بخش خصوصی را در راستای عمل به تعهدات خود شرط قرار داده اند.

 

 

 

وی در ادامه با بیان اینکه تا پایان سال جاری تمامی روستاهای شهرستان از نعمت گاز برخوردار خواهد شد، اظهار داشت: خوشبختانه عملکرد اداره گاز شهرستان در این زمینه قابل تقدیر و از برنامه های ابلاغی نیز جلو تر است.

 

 

 

فرمند از توافقات و صحبت های اولیه و باسرمایه گذاران به منظور ایجاد واحد تبدیل زباله به انرژی در شهرستان میانه خبر داد و خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن شورای اسلامی شهر دور پنجم این موضوع را پیگر و در برنامه های کاری خود در حوزه انتخابیه قرار خواهیم داد.

 

 

 

وی با بیان اینکه معضل مهاجرت یکی از اصلی ترین چالش های پیش روی شهرستان میانه است، تصریح کرد: در حال حاضر در برخی روستاها به اندازه لامپ های روشنایی معابر، جمعیت ندارند.

 

 

 

فرمند به مشکل آب شرب شهر میانه نیز اشاره داشت و افزود: تکمیل خط انتقال آب سد گرمی چای به میانه نیازمند ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار است که طی سال جاری ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای تکمیل در نظر گرفته شده است.

 

 

 

منتخب اول مردم میانه در مجلس شورای اسلامی به وضعیت بلاتکیلف سد شهریار میانه نیز اشاره کرد و افزود: روند تملک اراضی سد شهریار میانه نیازمند ۲۳۴ میلیارد تومان اعتبار است که باز طی سال جاری مبلغ ناچیز در حدود ۵ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافته است.

 

 

 

وی افزایش سطح پایاب اراضی بخش کاغذکنان به میزان ۱۲ هتکار را اصلی ترین مطالبه خود از دولتمردان عنوان کرد و افزود: این طرح نیازمند بازنگری است چرا که بیشترین نفع این پروژه متوجه سایر استان ها و شهرستان های همجوار است.

 

 

 

 

خبرنگار: امید کوهی

انتهای پیام/

 

 
 
 
 
 1. ناشناس گفت:

  با سلام تقدیر از پیگیری های نماینده .

  لازم است فراکسیون ترکزبان ها فعال شود چرا که آذربایجان در کابینه دولت نماینده ندارد.ما وزارت پفاع دوست داریم اما وزارت کلیدی نیست .امیدواریم پست های کلیدی به آذربایجان برسد

 2. حمید گفت:

  با تشکر از اقای پرفسور فرمند که اولین نماینده ای هستش که واقعا از مشکلات مردم میانه در مجلس دفاع و حقطلبی میکند همچنین تشکر فراوان داریم ما ۲۵۰ نفر قبول شدگان فولاد که با پیگیریهای فراوان ایشان و دیگر بزرگواران به نتیجه رسید و تعدادی را به دوره اعزام کردند .
  لدا خواهشمند است بعد از این همه زحمت حاصل این همه زحمت را نگزارند خراب شود لطفا از وزیر صنعت و معدن این مطالبه ما دویست نفر را بخواهید که با وجود تایید ارگانهای چون سازمان خصوصی سازی و دیدان عدالت اداری و تایید مدیرت های مختلف چرا در امر امضای قراردا با شرکت ملی فولاد کارشکنی میکنند و میخواهند عده ای را با سپردن این کارخانه به بخش کوچکتر مثل فولاد اذبایجان یا قرارگاه خاتم دربدر کنند و با زدو بند با این شرکتها کوچیک ما را از سر خود باز کنند و ما قبول شده فولاد ملی هستیم نه قبولین جاهای خصوصی و از شما درخواست پیگیری قرارداد را با شرکت ملی فولاد داربم .
  با تشکر
  از طرف قبول شدگان در اهواز حین دوره

نظر شما در مورد این مطلب