۰
 
کد مطلب: 81773 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۵
جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران به صورت بین المللی برگزار می‌شود‌/ ایران فقط تهران نیست
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر نگاه همه جانبه به تمام شهرستان‌های استان پرهیز از تمرکزگرایی را از اولویت‌های این اداره کل برشمرد.

به گزارش میانا به نقل از فارس، محمد محمدپور صبح امروز در آیین یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران،  واگذاری   امور فرهنگی وهنری به تشکل‌ها و انجمن‌های مردمی را اقدامی عملی برای تحقق این امر برشمرد.

وی جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران یکی از رویدادهای مهم فرهنگی و هنری استان عنوان کرد و گفت: جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران با استقبال هنرمندان از اقصی نقاط کشور قدم در مسیر رشد و تعالی برداشته  است.

این مقام مسئول  تئاتر کوتاه را یک اقدام ابتکاری و خلاقانه برای انتقال پیام  در کمترین زمان ممکن به مخاطبان  اعلام کرد و این جشنواره را در  راستای این امر برشمرد.

محمدپور افزود: در صورت فراهم شدن تمهیدات و همراهی، همکاری مردم و مسوولان ظرفیت لازم برای بین‌المللی شدن جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران در سال‌های آتی میسر شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی یاد آور شد: جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران تا به امروز با حمایت ویژه آحاد مردم با اقتدار یازده دوره متوالی را با موفقیت طی کرده است که  این امر نشان از علاقه‌مندی مردم به این جشنواره است.

 وی ثبت این اثر هنری در تقویم فرهنگی کشور تاکید کرد و گفت: اگر حمایت‌ها به‌صورت مستمر از جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ادامه داشته باشد شاهد افقی روشن  برای آن خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با ذکر این که جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران یکی از رویدادهای مهم فرهنگی و هنری استان و کشور است، تصریح کرد: جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران با استقبال بی نظیر هنرمندان قدم در مسیر تعالی گذاشته است.

وی اضافه کرد: خلاقانه ترین اقدامات هنری هنرمندان که در جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران به کار گرفته شده تئاتر کوتاه است که در کمترین زمان پیام خود را به مخاطب می رساند.

محمدپور از بین المللی شدن جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران در سال های آتی خبر داد، گفت: این جشنواره تاکنون نکات مثبتی که داشت و استقبال هنرمندان در سال های آینده به صورت بین المللی در منطقه ارسباران برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: ما با تمرکزگرایی با این تعبیر که ایران فقط تهران نیست و آذربایجان شرقی فقط تبریز نیست مخالفیم و باید به مناطق علی الخصوص ارسباران و شهرستان ها اجازه دهیم تا از ظرفیت ها استفاده کنند.

محمدپور بیان داشت: جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران تا به امروز به خود و حمایت ها و همراهی مردم و مسئولان متکی بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به اینکه جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران باید در تقویم فرهنگی کشور ثبت شود، خاطرنشان کرد: اگر حمایت ها به صورت مستمر از جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ادامه داشته باشد یقینا در آینده ای نزدیک به جایگاه اصلی خود دست می یابد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب