۰
 
کد مطلب: 81465 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۸
ترامپ، ونزوئلا را به اقدام نظامی تهدید کرد
 
 
رئیس جمهور آمریکا پس از کره شمالی، ونزوئلا را تهدید به اقدام نظامی کرد.

به گزارش میانا، باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، ترامپ به خبرنگاران گفت: مردم ونزوئلا سختی می کشند و می میرند. ما گزینه های بسیاری برای ونزوئلا داریم، از جمله گزینه احتمالی نظامی؛ اگر لازم باشد.

پنتاگون اعلام کرده که هیچ دستوری از کاخ سفید درباره ونزوئلا دریافت نکرده است.

به گزارش تارنمای شبکه سی.ان.بی.سی، دونالد ترامپ تاکید کرد: ما در این باره صحبت نمی کنیم. اما عملیات نظامی، یک گزینه نظامی چیزی است که قطعا می توانیم به دنبال آن باشیم.

 این تهدید در حالی است که وزارت خزانه داری آمریکا ۶ عضو مجلس تازه تاسیس موسسان قانون اساسی ونزوئلا و دو مقام موثر در تشکیل آن را به فهرست تحریم ها اضافه کرد.

نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اخیرا گفته بود که به وزیر امور خارجه این کشور دستور داده تا اگر امکان داشته باشد روز ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) و زمانی که سران کشورها برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گرد هم می آیند، با ترامپ شخصاً گفت و گو کند.

تهدید علیه ونزوئلا در حالی است که تهدید متقابل کره شمالی و ترامپ به اقدام نظامی علیه یکدیگر فضای سیاسی و امنیتی در شرق آسیا را متشنج کرده است.

اندکی پیش از صحبت های ترامپ درباره اقدام احتمالی نظامی علیه ونزوئلا، وزارت خارجه پرو اعلام کرد پس از آنکه کاراکاس نتوانست پاسخی «قابل قبول» به محکومیت ها درباره مجلس موسسان بدهد، پرو تصمیم گرفت سفیر ونزوئلا را اخراج کند.

علاوه بر این، وزیران امور خارجه و نمایندگان ۱۲ کشور آمریکایی در جلسه ای در لیما پایتخت پرو، با محکوم کردن گسست دمکراتیک در حال وقوع در ونزوئلا، خواهان برگزاری انتخابات در این کشور آمریکای جنوبی شدند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب