۰
 
کد مطلب: 81452 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۲۰
جذب و اعطای ۲۲ میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید شهرستان میانه
 
 
مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در سال 95 برای صندوق کارآفرینی امید شعبه میانه 14 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته بود، افزود: خوشبختانه تتوسط این صندوق22 میلیارد ریال اعتبار جذب و پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، مدیر صندوق کارآفرینی استان آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان میانه با بیان اینکه رویه اعطای تسهیلات این صندوق از سال ۹۲ از فردمحوری به طرح محوری تغییر کرده است، گفت: با انجام این کار، شاهد ثبات و پایداری اشتغال هستیم و ما در توزیع اعتبارات صندوق در بین شهرستانهای استان، سیاست سیال بودن اعتبارات را اجرا کردیم تا هر شهرستان بیشترین طرح های اشتغال را معرفی نماید، اعتبارات به آن اختصاص یابد.

 

 

علیرضا آخوندزاده با اشاره به اینکه در سال ۹۵ برای صندوق کارآفرینی امید شعبه میانه به نسبت جمعیت این شهرستان ۱۴ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته بود، افزود: خوشبختانه توسط صندوق این شهرستان ۲۲ میلیارد ریال اعتبار جذب و پرداخت شده است که این اعتبار ۵۱ درصد بیشتر از اعتبار اعلامی بوده که صرف تسهیلات ازدواج و اشتغال شده است.

 

وی اعتبار تسهیلات ازدواج برای صندوق کارآفرینی امید استان در سال گذشته را ۲۸۰ میلیارد ریال عنوان نموده، گفت: امسال این رقم به ۲۵۰ میلیارد ریال کاهش یافته و دلیل اصلی آن معوقات بسیار بالای صندوق است که عدم توان بازگشت وام و پرداخت اقساط توسط اقشار است و در این زمینه انتظار داریم مسئولین شهرستان نسبت به وصول مطالبات، با صندوق همکاری نمایند.
آخوندزاده با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات در زمینه های ازدواج و اشتغال در شهرستان میانه پرداخت شده است، از وجود ۹۰ فقره پرونده در دست بررسی به ارزش ۳۰ میلیارد ریال خبر داده، گفت: این پرونده ها پس از تمصویب در صف پرداخت قرزارذ می گیرد و به محض تخصیص اعتبار، وام ها پرداخت می گردد.

 

 

 

وی ادامه داد: امسال ۳۹۹ میلیارد ریال اعتبار برای صندوق کارآفرینی امید کل استان است که ۲۵۰ میلیارد ریال آن به بخش اشتغال و مابقی تفاهم نامه های ملی و ازدواج اختصاص می یابد.

 

 

 

حمید شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه نیز در  این جلسه با اشاره به ضرورت بستر سازی و تامین زمینه های اشتغال خانگی در جهت اشتغال زایی در شهرستان توسط ادارات و بانک ها، گفت:  با توجه به سیال بودن اعتبارات استانی صندوق کارآفرینی امید برای شهرستان ها، خواستار تسریع در تنظیم پرونده های متقاضیان تسهیلات اشتغال خانگی و ارسال به استان شد.

 

 

انتهای پیام/

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب