۰
 
کد مطلب: 81410 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۷
ترنبول: در صورت حمله به خاک آمریکا، استرالیا به کمک واشنگتن خواهد شتافت
 
 
نخست وزیر استرالیا در مصاحبه‌ای گفت در درگیری احتمالی میان پیونگ یانگ و واشنگتن، کشورش به آمریکا کمک خواهد کرد.

به گزارش میانا، باشگاه خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مالکوم ترنبول – نخست وزیر استرالیا – امروز (جمعه) اعلام کرد در صورتی که کره شمالی به آمریکا حمله کند، استرالیا به واشنگتن کمک خواهد کرد.

تربول گفت معاهده امنیتی میان استرالیا، نیوزلند و آمریکا که در سال ۱۹۵۱ به امضا رسید، این سه کشور را متعهد می‌کند در صورت وقوع حمله نظامی به خاک هر کدام، دیگر کشورها واکنش نشان دهند. وی افزود چگونگی اقدام درباره چنین مسئله‌ای به شرایط بستگی خواهد داشت.

وی در مصاحبه با رادیو ملبورن گفت: «آمریکا متحدی قدرتمند‌‎تر از استرالیا ندارد. در صورتی که کره شمالی به آمریکا حمله کند، این معاهده به اجرا درآمده و استرالیا به کمک آمریکا خواهد شتافت.»

نخست وزیر استرالیا ابراز اطمینان کرد افزایش فشارهای دیپلماتیک و تحریم‌های اقتصادی با حمایت از چین به عنوان متحد بزرگ کره شمالی می‌تواند به صورت صلح‌آمیز، بحران در این منطقه را حل و فصل کند.

این در حالی است که روز چهارشنبه و پس از هشدار رئیس جمهور آمریکا به واکنش به هرگونه تهدید از جانب پیونگ یانگ با «آتش و خشم»،ارتش کره شمالی اعلام کرد حمله به جزیره آمریکایی گوام در اقیانوس آرام را مد نظر دارد. این جزیره کوچک، چند پایگاه نظامی آمریکایی را در خود جای داده است.

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب